Staking Ethereum na portfelu sprzętowym Ledger

9 443

Użytkownicy portfeli sprzętowych Ledger mogą w końcu stakować Ethereum! Usługa została udostępniona dzięki współpracy z Lido Finance.

Informacja o wprowadzeniu stakingu dla ETH pojawiła się na oficjalnym blogu firmy Ledger.

Stakowanie Ethereum na Ledgerze

Do tej pory osoby korzystające z jednego z dwóch najpopularniejszych portfeli sprzętowych (jeżeli wciąż nie wiesz, który produkt wybrać, zajrzyj do poradnika Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut) mogły stakować pięć kryptowalut: Tezos (XTZ), Tron (TRX), Cosmos (ATOM), Algorand (ALGO) oraz Polkadot (DOT).

Nie ma jednak wątpliwości, że od kilku miesięcy najwięcej emocji budzi stakowanie Ethereum (zobacz również: Eth 2.0 | 3 mln ETH na kontrakcie depozytowym Beacon Chain). Do tej pory osoby, które chciały rozpocząć przygodę ze stakowaniem drugiej najpopularniejszej kryptowaluty, musiały dysponować aż 32 ETH lub skorzystać z usług którejś z giełd kryptowalut (staking Ethereum dostępny jest między innymi na giełdzie Binance).

Zarabianie na stakingu

Dzięki połączeniu sił przez Ledger i Lido można zacząć generować pasywny dochód bezpośrednio z aplikacji Ledger Live. Dzięki temu, że Lido udostępniło opcję Liquid Staking, można zarabiać na walidacji nawet wtedy, gdy ilość posiadanych ETH jest niższa niż 32. Dodatkowo podobnie jak w przypadku giełdy Binance, która przyznaje stakującym użytkownikom kryptowalutę BETH, osoby stakujące Ethereum na portfelu Ledger z wykorzystaniem Lido otrzymają stETH. Pozwala to zachować płynność pomimo stakowania, bo w razie potrzeby można w dowolnym momencie sprzedać otrzymaną kryptowalutę (należy jednak pamiętać, że wówczas straci się prawo do zablokowanych ETH oraz odsetek).

Z istotnych informacji warto wspomnieć o opłacie w wysokości 10%, którą Lido pobiera od wszystkich nagród przyznawanych za stakowanie.

Jak stakować Ethereum na Ledgerze?

Na początek należy upewnić się, że zainstalowana jest najnowsza wersja Ledger Live. Następnie trzeba:

  1. Zainstalować aplikację Ethereum Nano i stworzyć konto ETH.
  2. Przejść do zakładki Discover -> Lido.
  3. Określić kwotę, jaka ma zostać wykorzystana do stakingu i potwierdzić transakcję na portfelu sprzętowym.
Komentarze