Staking Ethereum na portfelu sprzętowym Ledger

Użytkownicy portfeli sprzętowych Ledger mogą w końcu stakować Ethereum! Usługa została udostępniona dzięki współpracy z Lido Finance.

Informacja o wprowadzeniu stakingu dla ETH pojawiła się na oficjalnym blogu firmy Ledger.

Stakowanie Ethereum na Ledgerze

Do tej pory osoby korzystające z jednego z dwóch najpopularniejszych portfeli sprzętowych (jeżeli wciąż nie wiesz, który produkt wybrać, zajrzyj do poradnika Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut) mogły stakować pięć kryptowalut: Tezos (XTZ), Tron (TRX), Cosmos (ATOM), Algorand (ALGO) oraz Polkadot (DOT).

Nie ma jednak wątpliwości, że od kilku miesięcy najwięcej emocji budzi stakowanie Ethereum (zobacz również: Eth 2.0 | 3 mln ETH na kontrakcie depozytowym Beacon Chain). Do tej pory osoby, które chciały rozpocząć przygodę ze stakowaniem drugiej najpopularniejszej kryptowaluty, musiały dysponować aż 32 ETH lub skorzystać z usług którejś z giełd kryptowalut (staking Ethereum dostępny jest między innymi na giełdzie Binance).

https://bithub.pl/poradniki/staking-kryptowalut-cz-i-przeglad-platform-do-stakingu-online/

Zarabianie na stakingu

Dzięki połączeniu sił przez Ledger i Lido można zacząć generować pasywny dochód bezpośrednio z aplikacji Ledger Live. Dzięki temu, że Lido udostępniło opcję Liquid Staking, można zarabiać na walidacji nawet wtedy, gdy ilość posiadanych ETH jest niższa niż 32. Dodatkowo podobnie jak w przypadku giełdy Binance, która przyznaje stakującym użytkownikom kryptowalutę BETH, osoby stakujące Ethereum na portfelu Ledger z wykorzystaniem Lido otrzymają stETH. Pozwala to zachować płynność pomimo stakowania, bo w razie potrzeby można w dowolnym momencie sprzedać otrzymaną kryptowalutę (należy jednak pamiętać, że wówczas straci się prawo do zablokowanych ETH oraz odsetek).

Z istotnych informacji warto wspomnieć o opłacie w wysokości 10%, którą Lido pobiera od wszystkich nagród przyznawanych za stakowanie.

Jak stakować Ethereum na Ledgerze?

Na początek należy upewnić się, że zainstalowana jest najnowsza wersja Ledger Live. Następnie trzeba:

  1. Zainstalować aplikację Ethereum Nano i stworzyć konto ETH.
  2. Przejść do zakładki Discover -> Lido.
  3. Określić kwotę, jaka ma zostać wykorzystana do stakingu i potwierdzić transakcję na portfelu sprzętowym.

Jeżeli jeszcze nie jesteście posiadaczami portfela sprzętowego i nadal trzymacie swoje środki na giełdzie, to jest to najwyższy czas, aby zabezpieczyć wasze aktywa. Portfele sprzętowe od najbardziej renomowanych firm możecie nabyć poprzez sklep FlyingAtom, który oferuje bogatą gamę różnych portfeli. FlyingAtom jest oficjalnym dystrybutorem portfeli sprzętowych Trezor i Ledger w Polsce.

https://bithub.pl/poradniki/staking-kryptowalut-cz-ii-staking-offline-jak-stakowac-na-portfelu-sprzetowym/
Komentarze