Co zmieni podpisanie rozporządzenia wykonawczego?

1 650

Do końca tygodnia prezydent Joe Biden ma podpisać rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut. Dotychczasowe informacje sugerują, że przełoży się to na zwiększenie uprawnień organów nadzorujących rynek krypto.

Zdania na temat tego, czy podpisanie rozporządzenia będzie miało korzystny wpływ, są podzielone. Niektórzy uważają, że zniechęci to inwestorów, którzy zaczną wycofywać się z rynku cyfrowych aktywów. Inni natomiast przypominają, że przemyślane regulacje są niezbędne, aby rynek kryptowalut mógł się dalej rozwijać i przyciągać dużych inwestorów.

Czy rynek kryptowalut zostanie uregulowany w najbliższą środę?

Prawdopodobnym terminem podpisania rozporządzenia wykonawczego w sprawie kryptowalut jest środa. Nie oznacza to jednak, że dokument od razu wpłynie na inwestorów.

Niektóre źródła wskazują, że celem rozporządzenia jest wyznaczenie osoby, która otrzyma wszystkie niezbędne uprawienia do prowadzenia nadzoru i regulowania rynku kryptowalut.

W lutym informowaliśmy, że chociaż próbowano wprowadzić przepisy regulujące stablecoiny | Kongres USA odrzuca regulacje proponowane przez Departament Skarbu. Z drugiej strony coraz więcej amerykańskich stanów chce być postrzeganych jako miejsca przyjazne kryptowalutom. Potwierdza to między innymi zapowiedziany niedawno stablecoin stanu Wyoming, który może powstać jeszcze w tym roku.

Warto też przypomnieć, że senator Wyden nawołuje do otwartego podejścia wobec kryptowalut. Według niego najważniejsze jest skupienie się na innowacjach. Przewodniczący senackiej komisji finansów zdaje sobie sprawę z przewagi kryptowalut nad fiatami, a jako przykład podaje możliwość łatwego przesłania pieniędzy w dowolne miejsce na świecie.

2022 rokiem adopcji Bitcoina

Niezależnie od tego, jakie regulacje zostaną wprowadzone w USA, warto mieć świadomość, co na temat rozwoju krypto w najbliższych miesiącach sądzą analitycy Fidelity: Coraz więcej państw będzie kupować i honorować BTC jako legalny środek płatności. Na początku miesiąca informowaliśmy natomiast, że Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC.

Co sądzisz o coraz częstszych głosach przemawiających za koniecznością uregulowania rynku? Czy branża rzeczywiście ich potrzebuje, aby przyciągnąć nowych inwestorów? A może takie działania jak podpisanie rozporządzenia wykonawczego spowolnią rozwój krypto?

Komentarze