Senator Wyden nawołuje do otwartego podejścia wobec kryptowalut

898

Podobnie jak senatorowie Lummis i Tommey, przewodniczący senackiej komisji finansów Ron Wyden słynie ze swojego prokryptowalutowego nastawienia. Nic więc dziwnego, że nawołuje do otwartości wobec cyfrowych aktywów.

Ron Wyden uważa, że kryptowaluty mogą doprowadzić do poprawy stanu całej światowej gospodarki, dlatego też należy ostrożnie podchodzić do regulacji.

Senator Ron Wyden przeciwny ustawie infrastrukturalnej

Stanowisko Wydena przedstawialiśmy już w artykułach: Fiasko prób osiągnięcia kompromisu | „Problematyczna” ustawa zostanie poddana ostatecznemu głosowaniu i Senat USA przegłosował Infrastructure Bill | Częścią wydatków obciążono przedstawicieli branży kryptowalut. Senator podkreślał wówczas, że o ile należy dążyć do ściągania podatków, to działania te nie powinny wpływać na amerykańskie innowacje.

Wyden zauważa, że blokowanie branży kryptowalut może prowadzić do wykluczenia inwestorów instytucjonalnych i prywatnych, których w ostatnich latach przybywa.

Więcej informacji na temat amerykańskich planów związanych z uregulowaniem rynku znajdziesz w artykule: Plany Bidena związane z kryptowalutami i CBDC. Należy jednak zwrócić uwagę, że w międzyczasie doszło do ataku na Rosję, przez co między innymi Europejski Bank Centralny chce szybkiego uregulowania kryptowalut.

Stanowisko Wydena w sprawie regulacji

W związku z obawami na temat tego, w jaki sposób członkowie administracji Bidena będą próbowali zaatakować kryptowaluty, Wyden przedstawił swoje stanowisko.

Oczywiście toczy się debata, ale ja chcę być po stronie innowatorów. Kiedy myślę o kryptowalutach, myślę o przekazach pieniężnych lub o kimś, kto ma dziecko 1 000 mil od domu i chce mu pomóc w nagłym wypadku, zamiast przechodzić przez dziesiątki banków i firm od kart kredytowych… Ciągle szukam innowacji.

„There is obviously a debate but I want to be on the side of the innovator. When I think about crypto I think about remittances or somebody who has a kid 1,000 miles away and wants to get them help in an emergency, rather than going through scores of banks, credit card companies…I keep looking for innovations”.

Co sądzisz o podejściu senatora Wydena? Czy zgadzasz się, że w kryptowalutach najważniejsze są innowacje?

Komentarze