Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC

1 395

Dyrektor ds. strategii Blockstream Samson Mow postanowił opuścić firmę, aby skupić się na działaniach prowadzących do zwiększenia adopcji Bitcoina.

Przy okazji poinformował, który kraj może niebawem pójść w ślady Salwadoru i uznać BTC za prawny środek płatniczy.

Który kraj wprowadzi Bitcoina jako następny?

Już w ubiegłym roku zastanawialiśmy się, kto następny wprowadzi BTC? Ankieta przeprowadzona przez firmę Sherlock Communications wskazywała, że może to być Brazylia. Samson Mow jest jednak innego zdania i uważa, że pierwszy będzie Meksyk.

Warto przypomnieć, że według niektórych analityków w 2022 r. zainteresowanie Bitcoinem może znacznie wzrosnąć, co miałoby doprowadzić do tego, że kilka krajów przyjmie BTC jako środek płatniczy. Potwierdza to raport wydany przez Fidelity Digital. Znalazło się w nim również ciekawe stwierdzenie: jeżeli coraz więcej krajów zacznie honorować Bitcoina jako walutę, to inne będą musiały zdecydować się na podobny krok, nawet jeżeli nie wierzą w krypto.

Samson Mow pomoże Meksykowi

O swoich planach Mow poinformował na Twitterze (@Excellion) w dniu 1 marca: dzisiaj jest mój ostatni dzień z Blockstream. Praca z adam3us przez ostatnie 5 lat była wielką przygodą i razem osiągnęliśmy wiele, od sidechainów, przez wydobycie, po satelity. Więc co dalej? Planuję skupić się na adopcji Bitcoina na poziomie państwowym.

„Today is my last day with @Blockstream. It’s been a grand adventure working with @adam3us for the last 5 years and together we’ve accomplished a great deal from sidechains, to mining, to satellites. So what’s next? I plan to focus on nation-state #Bitcoin adoption!”

Pomoc ze strony Samsona Mow przy wprowadzaniu Bitcoina przez kolejny kraj jest o tyle istotna, że w ubiegłym roku doradzał Salwadorowi. Po tym, jak na początku marca ogłosił, że zamierza skupić się na ogólnokrajowej adopcji BTC, użytkownik ₿itcoin Xoe 🇭🇹(@Bitcoin_Xoe) zapytał, o jakie kraje chodzi: na czym skupisz się w pierwszej kolejności? Haiti? Meksyk?

„Which Nation-State are you focusing on next? Haïti? #Mexico? 😉”

W odpowiedzi Samson Mow potwierdził, że Meksyk znajduje się na liście.

„Mexico is on the list. 🇲🇽😊”

Komentarze