Kto następny wprowadzi BTC?

Ustanowienie BTC jako oficjalnego środka płatniczego w Salwadorze to historyczne wydarzenie, które prawdopodobnie przyczyni się do podjęcia podobnych decyzji przez rządy innych państw.

Chociaż z pewnością nie obędzie się to tak szybko, jak w Salwadorze, już teraz przeprowadzane są ankiety, których celem jest poznanie opinii mieszkańców na temat tego, czy Bitcoin powinien zostać uznany za walutę narodową.

Czy mieszkańcy USA naprawdę chcą przyjęcia BTC?

Wyoming i Teksas (o którym pisaliśmy w artykule: Amerykańskie miasto Lone Star jest zainteresowane BTC) wprowadzają przepisy, dzięki którym korzystając z BTC, będzie można zapłacić między innymi podatek od nieruchomości. Jednocześnie ankieta przeprowadzona przez firmę YouGov pokazała, że 28% Amerykanów deklaruje zdecydowany przeciw wobec przyjęcia BTC jako środka płatniczego w USA. Pytania związane z BTC zadano 4912 osobom. Ze wszystkich ankietowanych tylko około 11% uważa wprowadzenie BTC za świetny pomysł, a kolejne 16% dostrzega korzyści takiego rozwiązania. Ponad 1/3 ankietowanych nie wie, czy uznanie BTC byłoby korzystne.

Jak można się domyślić, w większości przypadków młodsze osoby były za wprowadzeniem, a starsze sprzeciwiały się takiemu pomysłowi.

Brazylijczycy są zainteresowani Bitcoinem

Większy entuzjazm związany z najstarszą kryptowalutą można zaobserwować w Brazylii. Firma Sherlock Communications przeprowadziła ankietę, która pokazała, że aż 48% mieszkańców jest za tym, aby w kraju uznać BTC za środek płatniczy. Jeszcze więcej ankietowanych (56%) popiera decyzję Salwadoru.

Chociaż nie wszyscy Brazylijczycy są za przyjęciem BTC, zdecydowana większość ankietowanych nie tylko chce wprowadzenia lub przyznaje, że mogłoby to przynieść wiele korzyści, ale też przewiduje, że w najbliższej przyszłości coraz więcej osób będzie korzystało z BTC. Skrajny scenariusz, który w tym przypadku oznacza koniec całego rynku kryptowalut w Brazylii, przewiduje jedynie 4% ankietowanych.

Jeszcze kilka lat temu nawet najwięksi entuzjaści kryptowalut nie pomyśleliby o tym, że BTC może być oficjalnym środkiem płatniczym. Teraz natomiast można się zastanawiać, które kraje wprowadzą kryptowalutę jako następne, a które nie podejmą żadnych działań i prawdopodobnie stracą na tym w przyszłości.

Czy chcielibyście zyskać możliwość płacenia BTC we wszystkich sklepach w Polsce?

Komentarze