Amerykańskie miasto Lone Star jest zainteresowane BTC

Położone w Teksasie miasto Lone Star chce stać się istotnym punktem na bitcoinowej mapie świata. Najpierw jednak Teksas musi wprowadzić istotne zmiany w konstytucji stanowej, bo bez tego nie będzie mógł konkurować z innymi amerykańskimi stanami.

Chociaż jest to kolejna dobra wiadomość dla amerykańskich zwolenników kryptowalut, obserwatorzy rynku uważają, że ewentualne wprowadzenie wszystkich niezbędnych zmian w przepisach zajmie wiele czasu.

Czy Teksas stanie się kolejnym Wyoming?

Popularnym amerykańskim stanem, który od dłuższego czasu promowany jest jako miejsce przyjazne kryptoentuzjastom, jest Wyoming, co potwierdzają takie przykłady jak to, że senator Lummis zaprasza górników do Wyoming oraz Ripple jest teraz zarejestrowane jako firma w Wyoming. W ubiegłym miesiącu opisywaliśmy również, że senator Cynthia Lummis stara się wpłynąć na zmianę podejścia do regulacji kryptowalut.

Teksas jednak nie chce pozostać w tyle. Od 2019 roku funkcjonuje tu największa kopalnia bitcoin od Bitmain, a dodatkowo Teksas rozszerza swoją pro-bitcoinową politykę. Dzięki ustawom, jakie zostały ostatnio wprowadzone, kryptowaluty są już uznawane w ramach stanowego prawa handlowego. Powstała również definicja wirtualnej waluty oraz opis tego, w jaki sposób można ją wykorzystać jako zabezpieczenie w handlu. Chociaż w artykułach poświęconych kryptowalutom najczęściej przewija się stan Wyoming, to w zdefiniowaniu wirtualnych walut Teksas zajął dopiero czwarte miejsce. Oprócz Wyoming wyprzedziły go również Rhode Island i Nebraska. Okazuje się jednak, że jest to dopiero początek probitcoinowych działań Teksasu.

Bitcoin w konstytucji stanu Teksas

Obecnie prowadzone są dyskusje na temat możliwości wprowadzenia Bitcoina do konstytucji Teksasu. Dzięki takiej poprawce można by było korzystać z Bitcoinów przy opłacaniu podatku od nieruchomości. Wówczas Texas Comptroller’s Office i Treasury postrzegałoby BTC na równi ze złotem.

„There is the idea for a Texas constitutional amendment to allow property tax payment in Bitcoin. This would put Bitcoin on par with gold at the Texas Comptroller’s Office and Treasury”.

Pierwszy CityCoin w historii

W artykule o amerykańskich stanach i miastach, które wykazują największe zainteresowanie kryptowalutami, należy również wspomnieć o pierwszym CitiCoinie związanym z miastem Miami (stan Floryda). Więcej informacji znajdziesz w artykule MiamiCoin: cyfrowa waluta Miami.

Komentarze