Senator Cynthia Lummis stara się wpłynąć na zmianę podejścia do regulacji kryptowalut

Słynąca ze swojego pozytywnego podejścia do kryptowalut senator Cynthia Lummis z Wyoming stara się przekonać innych członków Kongresu do zmiany nastawienia.

Otwarta na kryptowaluty senator z Wyoming

W lipcu tego roku na łamach BitHub pojawił się artykuł: Senator Lummis zaprasza górników do Wyoming. Senator nie tylko zapraszała firmy zajmujące się kopaniem kryptowalut do przeniesienia działalności do stanu Wyoming, ale dodatkowo zachęcała je do wykorzystywania gazu ziemnego.

Obecne próby wpłynięcia na członków Kongresu są więc kolejnym potwierdzeniem, że Cynthia Lummis zdaje sobie sprawę z roli, jaką w przyszłości mogą odegrać cyfrowe aktywa. Nic więc dziwnego, że senator cieszy się dużą popularnością wśród zwolenników kryptowalut.

Lummis nie ukrywa swojego zadowolenia z tego, w jaki sposób stan Wyoming podchodzi do kryptowalut. Według niej można go uznać za wzorowy przykład tego, w jaki sposób należy podchodzić do regulacji. Senator przyznała, że udało im się skutecznie wprowadzić innowacyjne regulacje, dzięki czemu są w bardzo dużym stopniu gotowi na nadejście kluczowego momentu:

„Had so successfully innovated in this regulatory and legislative space that it was ready for prime time, in a very big way”.

Dodatkowo senator, w przeciwieństwie do wielu polityków krytykujących kryptowaluty za to, że mogą być łatwo wykorzystywane przez przestępców, uważa je za coś, co można w niektórych przypadkach łatwiej zidentyfikować niż gotówkę. Cynthia Lummis ma również nadzieję, że w najbliższych latach powszechne stanie się wykorzystywanie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego.

Warto również zwrócić uwagę na słowa innego senatora związanego ze stanem Wyoming. Według Chrisa Rothfussa wprowadzanie przepisów korzystnych dla górników to nie tylko szansa na pozyskanie alternatywnego magazynu wartości, ale i nowych technologii. Co więcej, prokryptowalutowe podejście, z którego słynie cały stan, tłumaczy tym, że konieczne było zrobienie czegoś, co nie byłoby uzależnione od węgla, ropy i gazu, które są coraz słabszymi gałęziami przemysłu:

„We needed to do something that didn’t depend on coal, oil, and gas—those were industries that were waning”.

Komentarze