Senator Lummis zaprasza górników do Wyoming

Senator Stanów Zjednoczonych Cynthia Marie Lummis chce, aby górnicy BTC prowadzili swoją działalność w Wyoming.

Czy jednak dziesiąty (pod względem powierzchni) i zarazem ostatni (pod względem ludności) stan USA może zagwarantować górnikom atrakcyjne warunki?

Lummis w CNBC Financial Advisor Summit

Chociaż Cynthia M. Lummis wystąpiła w programie CNBC Financial Advisor Summit i wypowiadała się na temat wydobywania BTC, to największe zainteresowanie wzbudziła wiadomość, którą senator opublikowała na Twitterze: „Jeżeli zajmujesz się kopaniem #Bitcoin, skontaktuj się z nami. Chcemy cię w Wyoming.”

„PS – If you are in the #Bitcoin mining space, please reach out. We WANT you in Wyoming.”

Politycy, którzy cieszą się z nowych kopalni kryptowalut

Nie jest to pierwsza tego typu reakcja na aktualną sytuację w Chinach, gdzie niedawno zamknięto 90% kopalni, a górnicy zostali zmuszeni do przeniesienia działalności w inne miejsca. Z początkiem lipca prezydent Kazachstanu podpisał ustawę, zgodnie z którą od przyszłego roku zacznie obowiązywać dodatkowy podatek dla górników z Kazachstanu. Takie działania pokazują, że niektóre rządy nie tylko nie mają nic przeciwko kryptowalutom i zarabianiu na kopalniach, ale w niektórych przypadkach chcą ich nawet używać.

Pierwsze probitcoinowe państwo: Salwador

Najlepszym przykładem jest oczywiście Salwador, który najpierw uznał BTC za oficjalną walutę, a następnie zapowiedział, że stworzy Portfel BTC Chivo dla mieszkańców Salwadoru. Jakby tego było mało, Salwador rozda swoim obywatelom darmowe bitcoiny o wartości 30 dolarów amerykańskich. Należy zauważyć, że według informacji przekazanej przez prezydenta, mieszkańcy nie będą musieli korzystać z oficjalnego portfela.

Kopalnie BTC w Wyoming

Jeżeli górnicy mają skorzystać z zaproszenia senator Lummis, Wyoming będzie musiało zapewnić im atrakcyjne warunki. Po tym, jak miał miejsce Exodus górników bitcoin z Chin. Kierunek: Teksas, Departament Bankowości Teksasu wykonał istotny krok na drodze do adopcji kryptowalut. Jak pisaliśmy w artykule: Teksas rozszerza swoją pro-bitcoinową politykę, Departament Bankowości Teksasu wydał bankom pozwolenie na przechowywanie kryptowalut w imieniu klientów. Muszą jednak wdrożyć kreślone protokoły, które zagwarantują, że takie operacje będą realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komentarze