Exodus górników bitcoin z Chin. Kierunek: Teksas

Exodus górników bitcoin z Chin nabiera tempa. Władze nadal ograniczają działalność operacyjną wydobycia BTC w różnych regionach na terenie całego kraju.

Pekin nadal wydaje nakazy zamknięcia ośrodków wydobywczych sieci Bitcoin. Wielu górników poszukuje teraz bardziej przyjaznego klimatu za granicą.

Exodus górników bitcoin z Chin

W poniedziałek informowaliśmy Was o tym, że Yunnan, czwarty co do wielkości region wydobycia bitcoinów, był celem ostatnich represji ze strony władz.

W ramach ruchu, który obserwatorzy branży kryptowalutowej określają mianem „wielką migracją górniczą”, wiele z tych firm spogląda w kierunku Ameryki Północnej, a konkretnie Teksasu, aby właśnie tam ulokować oprzeć swoje ośrodki wydobywcze.

Kierunek: Teksas

Teksas ma jedne z najniższych cen energii na świecie, a jego udział w sektorze odnawialnych źródeł energii cały czas rośnie. Stan ten jest obecnie liderem w produkcji energii elektrycznej zasilanej wiatrem, generując prawie 30% całkowitej produkcji w USA.

Stan Teksas pozwala klientom wybierać między dostawcami energii. Dodatkowo, włodarze firm energetycznych, politycy a nawet bankierzy są w Teksasie raczej pro-bitcoinowi. To czyni go wymarzonym miejscem dla wszystkich górników BTC, którzy szukają dobrego miejsca na ulokowania swojej działalności wydobywczej.

Brandon Arvanaghi, wcześniej inżynier bezpieczeństwa giełdy kryptowalut Gemini, skomentował:

„W ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczysz dramatyczną zmianę. Mamy w Teksasie gubernatorów, takich jak Greg Abbott, którzy promują górnictwo. Stanie się ono prawdziwą branżą w Stanach Zjednoczonych, co będzie niesamowite”.

Wiceprezes Poolin z siedzibą w Hongkongu, Alejandro De La Torre, deklaruje poszukiwania nowego miejsca dla swojej firmy:

„Nie chcemy każdego roku stawiać czoła nowemu zakazowi w Chinach. Dlatego staramy się zdywersyfikować nasz globalny hash rate górnictwa i dlatego przenosimy się do Stanów Zjednoczonych i do Kanady”.

Arvanaghi wyjaśnił, dlaczego Teksas może być miejscem docelowym dla jego biznesu, stwierdzając: „Teksas ma nie tylko najtańszą energię elektryczną w USA, ale także jedną z najtańszych na świecie”. „Bardzo łatwo jest założyć firmę wydobywczą … jeśli masz 30, 40 milionów dolarów, możesz zostać czołowym górnikiem w Stanach Zjednoczonych”.

Exodus również w kontekście hash rate

Partner Castle Island Ventures, Nic Carter, powiedział, że biorąc pod uwagę spadek hash rate, „wydaje się prawdopodobne, że instalacje są wyłączane w całym kraju”. Analityk uważa, że ​​prawdopodobnie 50% do 60% całego hash rate’u Bitcoina ostatecznie opuści Chiny.

Bieżące szacunki wskazują, że jego dominacja rynkowa wynosi od 55% do 65% i już spada. Rzeczywisty hash rate dla sieci Bitcoin wynosi obecnie 114,5 EH/s, co oznacza spadek o 33% od szczytowego poziomu 171,4 EH/s 13 maja, według danych Bitinfocharts.

Może Cię zainteresować:

Komentarze