Największa kopalnia bitcoin od Bitmain | 13 000 hektarów w Teksasie

8 971

Bitmain otworzył w Teksasie farmę wydobywania bitcoinów o powierzchni 13354 hektarów! Chiński producent ASIC twierdzi, że jest to aktualnie największa na świecie kopalnia bitcoin. Bitmain stworzył ją we współpracy z DMG i Rockdale Municipal Development District.

To już trzeci projekt dotyczący kopania kryptowalut, który Bitmain wdraża w Stanach Zjednoczonych. Farma Rockdale to kolejny kamień milowy dla firmy i znaczący krok w jej wizji pomocy w popchnięciu globalnego wdrożenia Bitcoin.

Największa, jak dotąd, kopalnia bitcoin od Bitmain

Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, budowa kopalni bitcoin o mocy 25 MW rozpoczęła się na działce o powierzchni powyżej 13 tys. hektarów, należącej do Aluminium Company of America już w 2018 roku. Teraz, już z mocą 50 MW, Bitmain pewnie otwiera drzwi nowego oddziału swojego imperium.

Nowa kopalnia bitcoin jest kolejnym etapem w planie Bitmain, aby stworzyć największą na świecie farmę wydobywczą o mocy do 300 MW.

Teksas od dawna uchodzi za energetyczną stolicę świata. W Houston ma swoją bazę wiele światowych koncernów energetycznych. Z tego powodu wydaje się naturalne, że Bitmain również zadokował tam swoje zasoby. Do tego, rzecz jasna, dochodzi pragnienie zaznaczenie swojej strategicznej obecności w Stanach Zjednoczonych.

Bitmain Rockdale – „stabilne i wydajne zasoby energii w Teksasie”

Clinton Brown, główny kierownik projektu w obiekcie Rockdale w Bitmain, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem tego obiektu, który jest istotny dla globalnych planów ekspansji Bitmain. Stabilne i wydajne zasoby energii w Teksasie mają fundamentalne znaczenie dla nieuniknionej skali wzrostu branży wydobywczej kryptowalut.

bitmain rockdale
źródło: tutaj

Wyrażając podobne podekscytowanie perspektywą tego projektu, burmistrz Rockdale, John King skomentował:

Bitmain będzie przyszłością dla rozwoju nowych projektów przemysłowych w Rockdale w Teksasie. Cieszymy się, że możemy nadal budować partnerstwa.

Partnerzy Bitmain Rockdale

W ramach tego projektu Bitmain nawiązał współpracę z DMG Blockchain Solutions, firmą konsultingową zajmującą się oprogramowaniem, która koncentruje się na projektach blockchain. DMG zapewni hosting back-end i front-end, a także usługi zarządzania dla obiektu wydobywczego, zapewniając najwyższą wydajność sprzętu zainstalowanego przez Bitmain.

Sheldon Bennett, dyrektor operacyjny DMG dodał:

Ten zakład wydobywczy stanowi ważny kamień milowy w rozwoju przemysłu farm górniczych. Z dumą współpracujemy z Bitmain, wiodącym innowatorem w tym sektorze.

Bitmain oczekuje także, że nowa kopalnia bitcoin stworzy w Houston w ciągu najbliższych dwóch lat aż 400 nowych miejsc pracy. Branżowy gigant planuje zainwestować kolejne 500 milionów dolarów w ten sektor w ciągu najbliższych siedmiu lat.

Nie tylko Bitmain

Chociaż wydaje się, że jest to pozytywny krok w kierunku adopcji kryptowalut USA, Bitmain nie jest jedyną firmą, która dużo inwestuje w przestrzeń wydobywczą. Na początku tego roku Blockstream ujawnił swoje plany dotyczące podobnego obiektu wydobywczego bitcoina o mocy 300 MW w Quebecu w Kanadzie i Adel w Gruzji.

Ostatnie doniesienia odnośnie Bitmain, farm wydobywczych i kopania bitcoin, które mogą Cię zainteresować:

Czy uważasz, że Bitmain pozostanie liderem rynku w branży wydobywczej bitcoina? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze