Bitmain połączy górników z kopalniami kryptowalut poprzez nową platformę

Największy potentat na rynku wydobywczym walut cyfrowych uruchamia platformę, która połączy górników kryptowalut z kopalniami, farmami kryptowalut na całym świecie.

Nowa miningowa platforma górników kryptowalut

Monopolista w zakresie produkcji urządzeń do wydobywania kryptowalut (antminer), jak i pod względem dostępnej mocy obliczeniowej nie poprzestaje w działaniach. 

Na tegorocznej edycji konferencji World Digital Mining Summit 2019 we Frankfurcie Bitmain uruchomi produkt, który ma włączyć pojedyncze jednostki wydobywcze do ogromnych farm, kopalni kryptowalut. Produkt ten nosi nazwę – World Digital Mining Map (WDMM).

bitmain

WDMM to platforma, która ma połączyć górników kryptowalut z właścicielami farm, kopalni kryptowalut (mining farm) na całym świecie. Celem jest zwiększenie efektywności wydobycia bowiem wydobywanie bitcoina czy innych kryptowlaut w pojedynkę staje się coraz trudniejsze. 

Kopalnie kryptowalut, zwłaszcza te ogromne, spektakularne farmy, których zdjęcia obserwujemy w Internecie zwykle dysponują lepszymi zasobami. Energia elektryczna dla takich połaci urządzeń jest tańsza, Internet szybszy, a i powierzchnia, czy same urządzenia często kosztują mniej. 

Górnik kryptowalut to ten, który posiada sprzęt do wydobywania kryptowalut (mining hardware), fizyczne komputery, czy też wyspecjalizowane koparki. Większa szansa na wydobycie bloku i podział nagród w WDMM jest w każdym razie większa, a koszty prawdopodobnie spadają. Bitmain jednak pobiera prowizję za organizację takiej usługi.

Bitmain przejmuje rynek

Jakby nie patrzeć na poczynania i nowe produkty Bitmaina, ten zwiększa swój zasięg wpływów. WDMM może być świetnym produktem, połączyć górników z kopalniami, zwiększyć efektywność, a tym samym dochód z wydobycia kryptowalut. 

Istnieje jednak druga strona medalu, Bitmain zmonopolizuje rynek jeszcze bardziej. WDMM może sprawić, że firma przejmie w pewnym sensie kontrole nad rynkiem wydobywczym całkowicie, o ile to górnicy zechcą dołączyć do nowej platformy. Taka mapa to scentralizowane centrum danych o górnikach i kopalniach kryptowalut, którzy to w końcu zabezpieczają zdecentralizowaną sieć blockchain.

Matthew Wang, dyrektor kopalni kryptowalut Bitmain powiedział w ogłoszeniu:

WDMM w długim terminie pozwoli uczynić wydobycie kryptowalut bardziej zrównoważonym poprzez połączenie farm kryptowalut z posiadaczami sprzętu w zupełnie nowy sposób.

Jak Wam się podoba nowy projekt Bitmaina?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze