Nowe koparki kryptowalut wchodzą na rynek! | Przygotowania do halvingu bitcoina rozpoczęte

Halving bitcoina coraz bliżej, a górnicy kryptowalut muszą się do niego przygotować, zwłaszcza jeśli cena bitcoina pozostanie niezmieniona. Dwóch największych producentów układów ASIC w tym zakresie wypuszcza na rynek nowe modele koparek kryptowalut.

Nowe modele koparek

Największy na świecie chiński producent, monopolista branży wydobywczej cyfrowych walut Bitmain na WDMS ogłosił nowe modele Antminer 17. Tego samego dnia z kolei najnowszą generację układów ASIC serii A11 przedstawił Canaan, również jeden z magnatów rynku wydobywczego.

Wyżej wymienieni producenci koparek wyprodukowali kolejne wersje swoich urządzeń, tym samym podnosząc jeszcze bardziej efektywność i moc obliczeniową (hash rate).

Najnowszym urządzeniem od firmy Bitmain jest Antminer model S17+, który dostarcza 73 terahashy mocy obliczeniowej na sekundę (TH/s). Jednocześnie utrzymując wydajność energetyczną na poziomie 40 J/TH. Drugi zaś model urządzenia, który ogłosił na konferencji sam założyciel Bitmain to Antminer T17+ (64 TH/s, 50 J/TH).

Dwa powyższe modele pojawią się dziś do kupienia (11 października 2019) na oficjalnej stronie Bitmain. Dostawa będzie realizowana w dniach 1-10 grudzień 2019. 

Drugim, jeszcze potężniejszym urządzeniem od swojego poprzednika jest w tym samym dniu ogłoszony układ A1166 od Canaan. Ten model z serii A11 charakteryzuje się mocą obliczeniową na poziomie 73 TH/s i wydajnością na 46 J/TH.

A11 nie będą na razie powszechnie dostępne, jedynie dla dużych graczy, którzy boją się opóźnienia w dostawach.

Halving coraz bliżej…

Dwie wyżej wymienione koparki mają podnieść efektywność na tyle, aby nawet przy braku zmiany kursu bitcoina po majowym halvingu 2020, górnicy wyszli z tego cało. Czyżby to znaczyło, że producenci do tego czasu nie zamierzają wprowadzać kolejnych generacji układów ASIC?

Według danych AsicMinerValue, królujący obecnie Antminer na rynku to model S17 Pro (50-56 TH/s). Innosilicon T3, czy StongU STU-U8 równie dobrze sobie radzą z rozpracowywaniem SHA-256.

asicminervalue antminer

Co sądzicie o nowo wprowadzanych koparkach kryptowalut przez Bitmain i Canaan? Zastanawiacie się już nad wymianą swoich urządzeń?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx