Czy kryptowaluty zmienią świat?

1 044

Michael Novogratz jest kolejną znaną osobą z branży cyfrowych aktywów, która wypowiedziała się na temat rozporządzenia wykonawczego prezydenta Bidena.

CEO Galaxy Digital uważa, że dzięki takiemu podejściu Stany Zjednoczone mogą stać się liderem branży kryptowalut.

Pozytywny wpływ rozporządzenia wykonawczego

Novogratz słynie ze swojego probitcoinowego nastawienia (zobacz również: Mike Novogratz jest spokojny o przyszłość Bitcoina). Miliarder był jedną z tych osób, które przepowiadały, że cena BTC przekroczy 10 000 USD jeszcze przed 2018 rokiem. Wiarę w swoją prognozę inwestor poparł realnymi działaniami, o czym informowaliśmy w artykule: Miliarder ujawnia, że 10% jego majątku jest w Bitcoinach.

Jego słowa o tym, że kryptowaluty zmienią świat w sposób, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, są o tyle istotne, że w ostatnich dniach wiele się zmieniło na rynku krypto. Miliarder przyznał, że rozporządzenie wykonawcze oznacza wyczekiwane zaangażowanie ze strony administracji. Dzięki niemu Stany Zjednoczone mają szansę, aby stać się liderem w globalnej gospodarce kryptowalutowej.

„Crypto and public blockchains will reshape the world in ways we can’t imagine. The executive order is welcomed engagement from the administration. The window for US leadership in the global cryptoeconomy is now”.

Dodał również, dzięki współpracy pomiędzy agencjami i sektorem publiczno-prywatnym można stworzyć ramy, które pozwolą kryptowalutom rozkwitnąć w USA i rozwijać się na całym świecie w sposób zgodny z wartościami demokratycznymi.

„With cross agency collaboration and public-private partnerships we have an opportunity to create a framework that allows crypto to flourish in the US and develop around the world in a manner consistent with democratic values”.

Pozytywne reakcje na rozporządzenie Bidena to tylko jedna z kilku dobrych wiadomości, o których pisaliśmy w ostatnich dniach. Warto również zainteresować się tym, że nowy prezydent Korei Południowej – Yoon Suk-Yeol zapowiedział zniesienie regulacji kryptowalut i nieprzerwanie rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0.

Czy zgadzasz się, że obecnie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego, w jak dużym stopniu kryptowaluty mogą odmienić finanse?

Może Cię zainteresować:

Komentarze