Złoto – nowe ATH w polskim złotym, drożejące surowce, słabnąca polska waluta – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 28.02-06.03.2022

Konflikt Rosyjsko-Ukraiński na naszej granicy, coraz dotkliwiej wpływa na finanse polaków. Polski złoty słabnie, euro, dolar i frank notują kolejne rekordy. To samo dzieje się na rynku surowców, gdzie kurs pszenicy i ropy wzrósł drastycznie od momentu wybuchu konfliktu. Metale szlachetne też są wybierane przez inwestorów, złoto, srebro, a w szczególności pallad.

Nowe ATH złota w polskiej walucie

Drastyczny spadek kursu polskiej waluty, wraz z konfliktem Rosyjsko-Ukraińskim, wpłynął na wycenę złota, która to kolejny raz w ostatnich dniach staje się nowym rekordem – 8835 zł. W dolarze aktualnie cena złota wynosi 1968,79 USD. Jest to najwyższy wynik od roku. Złoto od tysięcy lat jest uważane za aktywo dające poczucie bezpieczeństwa i w kryzysowych warunkach jego cena potrafi znacząco wzrosnąć. Aktualna sytuacja potwierdza taki stan rzeczy, mimo że wielu ekspertów sądziło, że to koniec złota, jako aktywa dającego bezpieczeństwo na rzecz bitcoina.

Polska waluta ma problem

Polska waluta od paru dni znacząco słabnie. Euro w szczytowym momencie było warte 4,90 zł, dolar nawet 4,48 zł, a frank około 4,80 zł. W następnym tygodniu RPP będzie miało kolejne posiedzenie. Na nim powinni powiększyć stopy procentowe o więcej niż kolejne 0,5 punkty procentowego. W tym tygodniu NBP parę razy wyprzedawało waluty innych krajów, po to, by podnieść wartość złotego. Niestety, działania to nie pomogły.

Słabnąca złotówka sprawiła, że Polacy rzucili się do bankomatów po to, by wypłacić gotówkę, a także, by zakupić obce waluty. Faworytami są Euro i Dolar.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.

Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze