Krypto Tydzień: 14 – 20 marca 2022

Obawy o negatywny wpływ podniesienia stóp procentowych w USA na rynek krypto okazały się nieuzasadnione. W ciągu ostatniego tygodnia kursy wielu kryptowalut wzrosły o kilkanaście procent, a cena BTC przekroczyła 42 000 USD.

W 11 tygodniu roku (14 – 20 marca) pisaliśmy między innymi o zaginięciu polskiego milionera, podejściu Elona Muska do inwestowania i wypłacaniu najważniejszych kryptowalut z giełd. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Firma Deltaoils-Plus zapowiedziała milion złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu Sylwestra Suszka. Polski przedsiębiorca zaginął 10 marca. Osoby dysponujące informacjami, które mogą okazać się pomocne w poszukiwaniach, proszone są o kontakt z policją: 47 85 125 55, 47 85 120 00, 112 lub kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Anonimowy internauta zarobił prawie milion dolarów z airdropa dzięki pożyczeniu NFT. Zdania na temat tego, czy jest to przejaw przedsiębiorczości, czy zwykła kradzież są podzielone.

Co dalej z kursem BTC?

Wiele osób zastanawia się nad jedną rzeczą: kurs BTC spadnie, czy wzrośnie? Okazuje się, że w najbliższym czasie prawdopodobnie nie da się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

Obligacje wulkaniczne oparte na Bitcoinie coraz bliżej i to pomimo sprzeciwu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W połowie tygodnia informowaliśmy, że kurs Bitcoina naśladuje dzisiaj fryzurę „Barta Simpsona”: wzrost z 39 120 USD na 41 700 USD, a następnie spadek do 39 000 USD.

Informacja o tym, że z Coinbase wypłacono BTC o wartości 1,2 miliarda USD to dla wielu inwestorów wyjątkowo byczy sygnał.

Bitcoin powyżej 40 500 na kilka godzin przed decyzją Fed pokazał, że podniesienie stóp wcale nie musi oznaczać, że inwestorzy zaczną wychodzić z rynku cyfrowych aktywów.

Mike McGlone uważa, że BTC pozwoli zarobić więcej niż złoto akcje, a 2022 rok może stać się kolejnym kamieniem milowym dla Bitcoina.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób obecne wydarzenia mogą wpłynąć na rynek, sięgnij po artykuł: Wojna na Ukrainie i co dalej z BTC?

Rynek altcoinów w pigułce

Microsoft wchodzi w Ethereum! Gigant z Redmond zainwestował w ConsenSys (firma odpowiada między innymi za stworzenie popularnego portfela MetaMask).

Czy coraz mniej ETH na giełdach kryptowalut oznacza zapowiedź wzrostów? Takiej sytuacji nie było od 2018 roku.

Informacje na temat tego, czy Cardano wprowadzi mechanizm spalania, rozbudziły nadzieje inwestorów na wzrosty ADA.

Nicholas Merten przewiduje zakończenie trendu spadkowego. Według niego rośnie siła ETH w stosunku do BTC.

Kącik NFT i metaverse

Pierwszy monopol na rynku NFT: firma Yuga Labs (twórcy BAYC) nabyła prawa do CryptoPunks.

Bank HSBC nawiązał współpracę z The Sandbox i zainwestował w wirtualną działkę.

Nowe oferty pracy potwierdzają, że Spotify przygląda się technologii blockchain i NFT.

Behance (platforma Adobe) wprowadza NFT na Solanie. Blockchain ten został wybrany ze względu na niskie opłaty i niewielkie zużycie energii.

Pierwszy w historii magazyn Time na blockchainie ukaże się już 23 marca. Na okładce znajdzie się współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin.

W poszukiwaniu gemów

Firma Andreessen Horowitz wraz z innymi inwestorami przeznaczyła 200 milionów dolarów na stworzenie blockchaina Aptos, nad którym pracują byli pracownicy Facebooka.

ApeCoin (APE) – token NFT Bored Ape Yacht Club trafił do posiadaczy kultowych małp. Pozostali mogą go kupić na popularnych giełdach.

Warto wiedzieć

Czy kryptowaluty i blockchain są bezpieczne dla dzieci? Melvin Breton Guerrero z UNICEF uważa, że należy przygotowywać je do życia w świecie, w którym kryptowaluty są częścią codziennego życia.

W ostatnim czasie tradycyjna giełda „zwariowała” i chociaż RPP podniosła stopy procentowe, to WIG poszedł do góry.

Elon Musk zdradza, w co warto inwestować w obecnej sytuacji, a przy okazji potwierdza, że nie zamierza sprzedawać kryptowalut.

Anonimowość jest kluczem do wszystkiego – Insider Protocol to anonimowy ekosystem stworzony na bazie MimbleWimble.

Coraz więcej osób korzysta z kryptowalut, co potwierdza osiągnięcie 30 000 000 użytkowników MetaMask.

Dowiedz się jak inwestują najlepsi! Darmowa konferencja Invest Cuffs 2022 już za tydzień (25-26 marca 2022 r.).

Chcesz być na bieżąco z rynkiem złota? Sprawdź złoto bez VAT, stopy procentowe ponownie podniesione – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 07.03-13.03.2022.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Ogromne wyzwanie dla stablecoinów i CBDC, dowiesz się, co jest niezbędne do odblokowywania potencjału dla globalnej gospodarki cyfrowej.

Kryptowaluty na świecie

Japonia zamierza karać giełdy nieprzestrzegające sankcji. Chodzi oczywiście o blokowanie rosyjskich kont.

Parlament Europejski przeciwny zakazowi PoW, co uspokoiło zwolenników kryptowalut typu proof-of-work.

Paul H. Jossey uważa, że pierwsza wojna w erze krypto może doprowadzić do trwałego pokoju i umocnić pozycję kryptowalut.

Elliptic na tropie rosyjskiego portfela krypto. Firma zidentyfikowała już 15 milionów adresów powiązanych z rosyjskimi podmiotami.

W ostatnim czasie miało miejsce zamknięcie ponad 100 kopalni w Kazachstanie w związku z prowadzeniem działalności bez zezwolenia.

Sprawdź, na czym polegał kosztowny błąd Putina na wojnie z Ukrainą.

Ukraina legalizuje kryptowaluty, dzięki czemu giełdy krypto będą działać w pełni legalnie.

O krypto w Senacie USA po raz kolejny. Tym razem eksperci i ustawodawcy spierali się o podejście do wykorzystywania krypto w nielegalnych transakcjach.

Parlament Argentyny na żądanie MFW przeciwny kryptowalutom. W zamian za pożyczkę w wysokości 45 miliardów USD Argentyna ma zniechęcać obywateli do cyfrowych aktywów. Sprawdź, dlaczego MFW tak bardzo boi się kryptowalut?

Problemy Meta w związku z reklamowaniem scamów – Australijska Komisja Konkurencji i Konsumentów (ACCC) pozywa firmę Zuckerberga.

Czy Binance współpracuje z rządem Rosji? Takiego zdania jest założyciel ukraińskiej giełdy Kuna Michael Chobanin.

Rosja wprowadza Gazprom Pay w celu zastąpienia Apple Pay i Google Pay.

Najpopularniejszy artykuł 11 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 11 tygodnia okazał się tekst: Zaginął kryptowalutowy milioner z Polski. Policja poszukuje Sylwestra Suszka, który został wyświetlony prawie 39 000 razy.

Co sądzisz o wydarzeniach z ostatniego tygodnia? Czy któreś z nich może mieć istotny wpływ na rynek kryptowalut?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx