Microsoft wchodzi w Ethereum! Gigant z Redmond zainwestował w ConsenSys

3 349

Microsoft znalazł się na liście inwestorów, którzy wzięli udział w zbiórce funduszy przeprowadzonej przez ParaFi Capital. Pozwoliło to firmie ConsenSys zebrać 450 milionów dolarów.

Aktualna wycena ConsenSys wzrosła do 7 miliardów dolarów. Dzięki temu firma, która stworzyła między innymi popularny portfel MetaMask, jest obecnie jedną z największych w całej branży blockchain.

Microsoft postawił na twórców MetaMask

Założone w 2015 roku ConsenSys zajmuje się tworzeniem oprogramowania blockchain. Według danych z 2020 roku firma zatrudniała ponad 500 pracowników. Od samego początku firma skupiała się na rozwiązaniach działających na sieci Ethereum.

Najpopularniejszą aplikacją ConsenSys jest oczywiście portfel MetaMask. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie.

ConsenSys ma na swoim koncie również usługę infrastruktury węzła blockchain o nazwie Infura, która jest wykorzystywana jako back-end przez wiele aplikacji działających na Ethereum.

450 milionów dolarów zebranych podczas rundy finansowania serii D

Najnowsza zbiórka funduszy została przeprowadzona przez firmę inwestycyjną ParaFi Capital, która skupia się na blockchainie. Oprócz Microsoftu pieniądze zainwestował między innymi SoftBank’s Vision Fund 2. Warto również wspomnieć o dwóch innych gigantach, którzy zainteresowali się wcześniejszymi rundami finansowania: Marshall Wace (zobacz również: Fundusz hedgingowy Marshall Wace zainteresowany rynkiem krypto?) oraz HSBC.

Plany rozwoju ConsenSys

Firma planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć zatrudnienie do 1 000 pracowników. Dodatkowo zapowiedziano przebudowę portfela MetaMask i dalsze rozwijanie programu Infura.

CEO ConsenSys Joseph Lubin jest jednym ze współzałożycieli Ethereum. W 2019 r. zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu: Ranking Top 5 najbogatszych w branży | Krezusi kryptowalut.

Co sądzisz o najnowszej inwestycji Microsoftu? Czy zainwestowanie pieniędzy w firmę, która skupia się na rozwiązaniach związanych z Ethereum, może oznaczać, że gigant z Redmond wierzy w drugą najpopularniejszą kryptowalutę? W końcu przez cały czas rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0. Liczba stakowanych ETH przekroczyła już 10 milionów, a niektórzy analitycy uważają, że obecna wycena ETH nie uwzględnia możliwości ETH 2.0.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze