Watkins: ETH2 może zastąpić Bitcoina

6 199

Ryan Watkins z Messari przewiduje, że po zakończeniu procedury inicjacyjnej Eth2, ether może wyprzedzić Bitcoin jako największy zasób cyfrowy.

W czasie swojego dzisiejszego wystąpienia w programie „FinTech Today” Watkins zauważył, że chociaż nie wie, „czy i kiedy” Ethereum zastąpi Bitcoin to wierzy, że ETH może okazać się w przyszłości wiodącym zasobem cyfrowym przez wzgląd na Eth2:

„Przewagą Bitcoin w stosunku do Ethereum jako aktywa store-of-value jest to, że jego polityka pieniężna jest bardzo przewidywalna, a łańcuch bloków Bitcoin jest bardzo bezpieczny. Myślę, że po przejściu na Eth2 i Proof-of-Stake, […] Ethereum może być potencjalnie bezpieczniejsze niż Bitcoin.”

Watkins podkreślił również zmieniającą się ekonomię etheru w czasie przejścia na Eth2. Podkreślił wagę oczekiwań odnośnie tego, że ​​nadchodzący mechanizm spalania w Ethereum spowoduje palenie ETH w tempie przekraczającym tworzenie nowej podaży.

„Polityka pieniężna Ethereum ulegnie w rzeczywistości zmianie w Eth2 tak, że faktycznie nie będzie po prostu mniej inflacyjna niż Bitcoin, ale w rzeczywistości będzie deflacyjna. Tak więc każdego roku będzie coraz mniej etheru, ponieważ będzie on spalany”.

Co w takim razie z bitcoinem?

Watkins postawił też pytanie: „Jeśli Ethereum jest bezpieczniejsze i [ma] silniejszą politykę monetarną, to jaki jest w tym przypadku czynnik wzrostowy dla bitcoina?”

Przedstawiciel Messari zwrócił również uwagę na „masową” i „różnorodną” gospodarkę budowaną na Ethereum. Zasugerował, że dynamicznie rozwijający się sektor zdecentralizowanych aplikacji w sieci przyciągnie z czasem nowych użytkowników w szybszym tempie niż Bitcoin.

„W pewnym momencie gospodarka Ethereum zacznie przyciągać tak dużo kapitału, zarówno ludzkiego, jak i finansowego, że w rzeczywistości stanie się ogromną siłą w globalnej gospodarce. W tej gospodarce ludzie mogą zarabiać na życie”.

Według „Flippening Index” od Blockchain Center, który mierzy siłę Ethereum w stosunku do Bitcoin korzystając z ośmiu wskaźników, Ethereum jest obecnie w 65,6% tak silny jak Bitcoin:

Wskazania indeksu sugerują, że Ethereum wyprzedziło już Bitcoin pod względem liczby węzłów, liczby transakcji i całkowitych opłat transakcyjnych.

Komentarze