200 milionów dolarów na stworzenie blockchaina Aptos

868

Byli pracownicy Facebooka pracują nad projektem Aptos, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 200 milionów dolarów.

Pieniądze pochodzą od inwestorów, wśród których znalazła się firma venture capital Andreessen Horowitz.

Pieniądze na rozwój nowego blockchaina

Osoby związane z projektem Aptos pracowały wcześniej nad Diem. W styczniu okazało się, że Diem planuje sprzedać aktywa | Czy to koniec stablecoina Facebooka? Aktywa technologiczne zostały wówczas odkupione przez Silvergate Capital.

Silvergate Capital jest także jednym z inwestorów w Aptos, jednak deweloperzy podkreślają, że nie zamierzają wykorzystywać rozwiązań związanych z Diem przy pracach nad własnym blockchainem. Pieniądze na rozwój projektu pochodzą również od wspomnianej firmy Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, Multicoin Capital, 3 Arrows Capital, FTX Ventures, Tiger Global i Katie Haun.

CEO Aptos o nowym blockchainie

Na temat Aptos wypowiedział się CEO Mo Shaikh: jesteśmy założycielami, badaczami i projektantami Diem, pierwszego blockchaina stworzonego do tego celu… reszta świata nigdy nie zobaczyła tego, co udało nam się osiągnąć, nasza praca jest daleka od ukończenia.

„We are the founders, researchers, designers, and builders of Diem, the first blockchain developed for this purpose… while the rest of the world never saw what we produced, our job is far from done”.

Shaikh dodaje jednak, że Aptos nie ma żadnych powiązań z Facebookiem. Projekt nie otrzymał od firmy Zuckerberga żadnych pieniędzy.

„To be clear, we have no official connection with Facebook and no funding from them”.

Nowy blockchain Aptos

Aptos ma być autorską zdecentralizowaną siecią. Testowa wersja zostanie udostępniona przed oficjalną premierą blockchaina. Dzięki temu programiści będą mogli zapoznać się z możliwościami sieci. Oficjalny start sieci Aptos zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r.

Nowy blockchain ma oferować przede wszystkim szybkie i tanie transakcje. Dodatkowo sieć ma wyróżniać się stabilnym działaniem, co może przyciągnąć klientów instytucjonalnych zainteresowanych wykorzystaniem blockchain.

Co sądzisz o planach stworzenia nowego blockchaina? Czy Aptos ma szansę przyciągnąć inwestorów?

Może Cię zainteresować:

Komentarze