Prawie milion dolarów z airdropa dzięki pożyczeniu NFT

NFT z serii Bored Ape Yacht Club pozwoliły wielu osobom zarobić duże pieniądze. Pomijając nawet wzrost ich wartości, NFT dały właścicielom możliwość odebrania airdropa tokenów ApeCoin (APE), którego aktualna wartość wynosi około 128 597 USD.

Anonimowy internauta zgarnął nie jeden, ale aż pięć takich airdropów. Co w tym dziwnego? Otóż początkowo nie miał w swojej kolekcji żadnego NFT z kultowej serii Bored Ape Yacht Club, a do odebrania darmowych tokenów ApeCoin wykorzystał… pożyczone NFT.

Airdrop Bored Ape Yacht Club

W celu odebrania airdropa ApeCoin należy odwiedzić stronę apecoin.com/claim. Oczywiście trzeba spełnić jeden warunek: darmowe tokeny przysługują tym osobom, które na swoim portfelu MetaMask mają NFT z serii Bored Ape lub Mutant Ape. W tym pierwszym przypadku można otrzymać aż 10 094 tokenów, natomiast seria z mutantami upoważnia do odbioru 2 042 APE. Więcej informacji na temat tokena, który w najbliższym czasie może zyskiwać na popularności, znajdziesz w artykule: ApeCoin (APE) – opis tokena.

W przeciwieństwie do organizatorów większości airdropów firma odpowiedzialna za Bored Ape Yacht Club nie przeprowadziła snapshotu (dzięki temu można by było sprawdzić, na których portfelach w określonym momencie znajdowały się NFT i przyznać im możliwość odebrania tokenów). Zamiast tego ustalono, że otrzyma go każdy portfel, na którym w chwili odbierania tokenów będzie jedno ze wspomnianych NFT.

Przedsiębiorczy użytkownik czy zwykły „złodziej”?

Internauta, który otrzymał airdrop pomimo tego, że początkowo nie miał NFT, wykorzystał do tego celu małpy dostępne w skarbcu (vault). Ich właściciele mogli je zdeponować w ramach zastawu lub w celu stokenizowania (dzięki temu ktoś, kogo nie stać na wydanie kilkuset tysięcy dolarów za NFT może nabyć np. 1/1000).

Wspomniany skarbiec zawierał pięć małp z serii Bored Ape. Żadna z nich nie została jeszcze wykorzystana do odebrania airdropa, z czego skorzystał pomysłowy użytkownik. Dzięki błyskawicznej pożyczce (flash loan) zabezpieczonej innym NFT zakupionym za niecałe 300 000 USD internauta mógł kupić ogromną ilość tokenów skarbca, co wystarczyło do wykupienia pięciu wspomnianych małp. Te natomiast zostały od razu wykorzystane do odebrania airdropa, po czym trafiły z powrotem do skarbca. Po sprzedaniu jego tokenów pożyczka została zamknięta, a internauta został z 60 564 ApeCoin (APE).

Idąc za ciosem, sprytny internauta od razu sprzedał je na giełdzie Uniswap, dzięki czemu stan jego portfela zwiększył się o około 399 ETH.

Co sądzisz o działaniach anonimowego internauty?

Może Cię zainteresować:

Komentarze