Anonimowość jest kluczem do wszystkiego – Insider Protocol

1 545

Anonimowość – to słowo, które potrafi przerażać. Szczególnie w kontekście tendencji do wszechobecnego nadzoru.

Strach przed nieznanym i strach przed koniecznością opuszczenia swojej strefy komfortu potrafi paraliżować i przerażać. Jednak są tacy dla których anonimowość jest szansą i skutecznie przezwyciężają strach i obawy.

Międzynarodowy zespół doświadczonych menedżerów od zarządzania ryzykiem, programistów i specjalistów od mechaniki kwantowej zdecydował się głośno wypowiedzieć się na temat swoich postępów w pracach nad automatycznymi algorytmami handlu o wysokiej częstotliwości (HFTA).

Zespół Mechanics of the Future stworzył anonimowy ekosystem Insider Protocol oparty na ulepszonej wersji technologii MimbleWimble.

Co to jest sieć MW?

MimbleWimble (MW) to rodzaj łańcucha bloków, który wykorzystuje innowacyjny sposób przechowywania historii o transakcji.

W łańcuchu blokowym MW nie ma adresów wielokrotnego użytku. Oznacza to, że dane transakcyjne są dostępne wyłącznie dla uczestników przelewu. Stosowanie tego podejścia zapewnia bardzo wysoki poziom prywatności dla każdego użytkownika. Sieć MW ma bardzo obiecujące możliwości i jak dotąd tylko dwie poważne wady: ograniczoną przepustowość transakcji i brak stabilności kwantowej.

Jednak zespół Mechanics of the Future rozwiązał problem niskiej prędkości samej sieci MW oraz potencjalny problem w postaci stabilności kwantowej. Komputery kwantowe będą wkrótce w stanie usunąć 97% wszystkich monet z rynku kryptowalut. Deweloperzy z jakiegoś powodu nie myślą o ochronie swoich projektów.

Podczas ostatnich testów szczytowa przepustowość sieci Insider Protocol wykorzystującej technologię MimbleWimble (nadchodząca v 2.0) osiągnęła prędkość blockchaina Solana, przy jednoczesnym zachowaniu anonimowości wszystkich transakcji. Ponadto, mimo że komputery kwantowe jeszcze nie powstały, istniejące metody modelowania stabilności kwantowej w MIT (Massachusetts Institute of Technology) pokazały, że sieć MW 2.0 będzie odporna na wszelkie próby ewentualnego hakowania kwantowego. A to będzie oznaczać pełne bezpieczeństwo wszystkich zasobów finansowych w ekosystemie Insider Protocol.

Jak dobry jest anonimowy ekosystem?

Ekosystem Insider Protocol składa się z następujących części: algorytm handlu o wysokiej częstotliwości (HFT) dla funduszy hedgingowych, Atlas DEX Swap i Protokół Imperium (testnet).

Ponadto opracowywane i testowane są następujące elementy: portfel internetowy, platforma NFT. finanse zdecentralizowane (DeFi), aplikacja na smartfony, pełnoprawna zdecentralizowana giełda kryptowalut, usługa depozytowa, która stanie się alternatywą dla LocalBitcoins i innych giełd peer-to-peer (P2P), zastrzeżony produkt VPN z podstawową funkcją bezpieczeństwa, która umożliwia użytkownikom korzystanie z maksymalnie trzech serwerów pośrednich w celu uzyskania bezpieczniejszych i niewykrywalnych połączeń, Bot Insider Protocol HFT wykorzystujący technikę warstw.

Po raz pierwszy spośród wielu projektów zobaczyliśmy potwierdzone dowody na to, że automatyczne systemy transakcyjne istnieją i działają poprawnie. Zasoby finansowe Yahoo szczegółowo przeanalizowały technikę handlu warstwami. Ten rozwój zaoszczędzi mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy dużym inwestorom, którzy nie chcą samodzielnie handlować bitcoinami 24/7.

Ten bot handlowy może jednak nie być odpowiedni dla początkujących inwestorów, ponieważ produkt jest przeznaczony dla funduszy hedgingowych i ma wysoki próg wejścia.

Atlas DEX Swap to zdecentralizowany międzyłańcuchowy zamiennik kryptowalut. Pozwala szybko i co najważniejsze bezpiecznie dokonać wymiany, która odbywa się bezpośrednio w Twoim portfelu. Nikt poza Tobą nie ma dostępu do środków podczas procesu wymiany. Obecnie obsługiwanych jest ponad 1000 monet i tokenów ERC-20.

W pierwszej głównej aktualizacji Atlas DEX Swap dodano możliwość wymiany tokenów w Polygon, Gnosys, Telos, OKEx, BSC (BEP-20) i wielu innych sieciach. W drugiej aktualizacji Atlas DEX Swap będzie obsługiwał sieci Solana, Tron i Monero z funkcją cross-chain. Główną funkcją będzie obsługa XMR (Monero) poprzez funkcję cross-chain do wymiany zasobów między różnymi sieciami. Będzie to pierwsza zdecentralizowana wymiana z taką obsługą międzysieciową. Choć nie jest to pierwsza wymiana o tak bogatej funkcjonalności, warto wziąć pod uwagę, że w oczekiwanej nowej wersji Atlas DEX możliwa będzie również wymiana dowolnych monet na monetę Monero (XMR). Nikt jeszcze tego nie planuje ze względu na niesamowitą złożoność wdrożenia.

Imperium Protocol Blockchain to w pełni działający blockchain z działającą funkcją całkowicie anonimowych transakcji. Twórcy otworzyli już darmowy dostęp do funkcjonalnej sieci testowej, w której każdy może osobiście dokonywać regularnych i całkowicie anonimowych przelewów (do wyboru użytkownika). Deweloperzy obecnie skalują i wdrażają dodatkowe węzły przy zaangażowaniu dużych walidatorów w postaci funduszy hedgingowych.

Moneta IMC (zwana w sieci testowej ARC), która będzie używana w połączeniu z głównym indeksem ekosystemu (IPRO), może być szybko przeniesiona do portfeli bez zapisywania historii samej transakcji. Sieć testowa wykazała już swoją odporność i stabilność. Istnieje przeglądarka blockchain z podwójną funkcjonalnością. Widoczne będą w nim tylko przelewy zwykłe, ale jeśli użytkownik wybrał przeprowadzenie anonimowej transakcji, będzie ona znana tylko jemu i nie będzie pokazywana w przeglądarce. Ten anonimowy blockchain ma tylko dwóch konkurentów.

Obydwu jednak brakuje tak kompleksowej funkcjonalności dla użytkowników i nie mają oni wsparcia ze strony funduszy hedgingowych, co również jest bardzo ważne.

DexChange to zdecentralizowana giełda kryptowalut. Do tej pory na testy wewnętrzn wydano już ponad 35 milionów dolarów. Na początku publicznego testu beta zostaną przeznaczone dodatkowe środki na wsparcie płynności. Giełda jest zdecentralizowana i wykorzystuje system łańcuchowy dla księgi zamówień. W tym podejściu cena składnika aktywów jest ustalana na podstawie zamówień użytkowników na zakup i sprzedaż tego składnika aktywów. Zwykle system księgi zamówień jest używany na scentralizowanych giełdach, ale ten działa całkowicie na łańcuchu bloków w ekosystemie Insider Protocol bez korzystania z centralnego serwera. To unikalne podejście sprawia, że ​​system jest bezpieczny i sprawiedliwy.

I co dalej ?

Globalny ekosystem Insider Protocol chce dotrzeć do całej społeczności, która lubi ciszę w sprawie własnych pieniędzy. Możliwości projektu spodobają się również zespołom programistycznym, które chcą budować swoje aplikacje i projekty na tym szybkim łańcuchu bloków Insider Protocol. Szybkość Solany i anonimowość Monero będą bardzo są poważnymi argumentami tego projektu. A uruchomienie sieci głównej i notowanie na najlepszych giełdach, w tym Binance, oczekiwane w nadchodzących miesiącach, tylko zwiększy zainteresowanie projektem.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze