Behance (platforma Adobe) wprowadza NFT na Solanie

Należąca do Adobe platforma Behance jest często wykorzystywana przez osoby, które chcą zaprezentować swoje projekty (między innymi zdjęcia i grafiki). Dzięki wprowadzeniu NFT na blockchainie Solana twórcy zyskają możliwość zarabiania na swoich pracach.

Dodanie obsługi NFT pozwoli użytkownikom wyświetlać niewymienialne tokeny znajdujące się na ich portfelach. Na razie zapowiedziano wsparcie dla popularnego portfela Phantom.

Adobe stawia na Solanę

Wprowadzenie nowej funkcji na platformie Behance nie będzie dla Adobe pierwszym kontaktem z NFT. W październiku opisywaliśmy ciekawą opcję Przygotuj jako NFT, którą dyrektor ds. produktów Adobe Scott Belsky zapowiedział jako nową funkcję Photoshopa (szczegóły znajdziesz w artykule: Adobe i topowe rynki NFT partnerami w zakresie uwierzytelniania tokenów niewymienialnych). W najbliższym czasie usługa zostanie rozbudowana o możliwość zabezpieczenia NFT na Solanie.

Wiceprezes Adobe William Allen przyznał, że chociaż użytkownicy Behance mogli już wcześniej wykorzystywać platformę do prezentowania swoich NFT na sieci Ethereum, to większość z nich nie chciała korzystać z tego rozwiązania ze względu na wysokie opłaty transakcyjne i duże zużycie energii.

Z tego powodu postawiono na Solanę, która wyróżnia się niskimi opłatami i szybkimi transakcjami.

Popularny portfel dla tokenów na sieci Solana: Phantom Wallet

Phantom jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych portfeli do obsługi tokenów na Solanie. Interfejs aplikacji jest bardzo zbliżony do MetaMask (zobacz również: 30 000 000 użytkowników MetaMask).

Na oficjalnym koncie Phantom (@phantom) znalazła się informacja, że (osoby odpowiedzialne za Phantom) cieszą się, że NFT zostaną zintegrowane z platformami kreatywnymi typu Behance. Pozwoli to artystom prezentować prace i eksperymentować z NFT w sposób tani i przyjazny dla środowiska. Ma to ogromne znaczenie dla społeczności twórców Solana.

We’re excited for NFTs to be integrated into creative platforms like @Behance.

Artists will have an eco-friendly and low-cost way to experiment with NFTs and showcase their work.

Huge for the #Solana creator community!

Co sądzisz o tym, że użytkownicy Behance unikają sieci Ethereum ze względu na wysokie opłaty?

Może Cię zainteresować:

Komentarze