Kurs Bitcoina naśladuje dzisiaj fryzurę „Barta Simpsona”

1 812

Dzisiaj w godzinach porannych podczas sesji azjatyckich, kiedy jeszcze Europa spała przy malutkim obrocie kurs BTC podążał w ślad za fryzurą „Barta Simpsona” z kreskówki Simpsonowie.

Kształtowanie się kursu określanego w żargonie traderów jako „Bart Simpson”, polega na upodobnieniu się wykresu do fryzury przypominającej fryzurę postaci Barta z popularnej kreskówki.

Mieliśmy z tym faktem do czynienia na rynku bitcoina w nocy kiedy kryptowaluta odnotowała szybki wzrost i spadek na rynku o niskim obrocie.

Bitcoin podskoczył z 39 120 USD do 41 700 USD w ciągu 30 minut do 02:15 UTC, aby do 03:30 UTC spadł do 39 000 USD.

Nagły wzrost prawdopodobnie wynikał ze zleceń stop na krótkich pozycjach i po wzroście kurs natrafił na silniejszą presję sprzedażową.

„Nastąpił gwałtowny skok kursu z 39 200 USD do 41 700 USD, po którym nastąpił prawie równie szybki spadek do obszaru poniżej 39 000 USD. Zlecenia stop zostały uruchomione na porannym rynku o niskiej płynności, ale jasne jest, że presja na sprzedaż pozostaje ogromna

powiedział Alex Kuptsikevich, starszy analityk rynku w FXPro.

Dodał także:

„W rzeczywistości od 10 lutego dzienny zakres ruchu kursu bitcoina staje się coraz mniejszy i kończy się na coraz niższych poziomach”.

Kryptowaluta ta odnotowała ostatnio wiele prób podniesienia jej ceny przez byki powyżej 42 000 USD, które zakończyły jednak się niepowodzeniem. Dzisiejsza sytuacja na sesji azjatyckiej prawdopodobnie wynikała z aktywności animatorów rynku (to podmioty podające zarówno cenę kupna, jak i sprzedaży aktywa w celu poprawiania płynności).

„Na płytkich i niedźwiedzich rynkach animatorzy rynku mają tendencję do systematycznego zajmowania krótkich pozycji na rynku, tj. sprzedają bezpośrednio na giełdzie i/lub sprzedają kontrakty terminowe”

powiedział Laurent Kssis, ekspert ds. funduszu handlu kryptowalutami (ETF) i dyrektor CEC Capital.

„Jeśli nastąpi gwałtowny wzrost, taki jak widzieliśmy dzisiaj nad ranem, istnieje ryzyko, że zlecenia krótkiej sprzedaży animatorów zostaną zlikwidowane. Aby tego uniknąć, animatorzy rynku pchają rynek w dół

dodał Kssis.

Ogólnie rzecz biorąc, aktywność handlowa osłabła w ostatnich tygodniach, o czym świadczy malejąca tendencja w dziennych wolumenach obrotu na głównych giełdach. W związku z tym stosunkowo mniejsze rozmiary transakcji mogą mieć znaczący wpływ na rynek.

„Ostatnio zabrakło dynamiki zarówno na rynku kasowym, jak i na rynkach instrumentów pochodnych. Wczoraj wolumen transakcji spot BTC wyniósł nieco ponad 7 miliardów dolarów, podczas gdy wolumen obrotu kontraktami bezterminowymi wyniósł tylko około 40 miliardów dolarów”

powiedział Griffin Ardern, trader z firmy zarządzającej aktywami Blofin i dodał, że:

„Ponieważ instrumenty pochodne opierają się na cenach indeksów, w tym przypadku nie jest trudno „wyłapać większe zmiany kursu” w stosunku do BTC na kilku mniejszych giełdach”.

Większa zmienność cen i płynność może powrócić na rynek po decyzji w sprawie stóp procentowych w USA, którą Fed zaplanował na 18:00 UTC.

Oczekuje się, że amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych, rozpoczynając cykl podnoszenia stóp procentowych, który ma doprowadzić stopy do 2,5% z obecnych 0,25%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze