Krypto Tydzień: 14 – 20 lutego 2022

Napięta sytuacja na Ukrainie i blokowanie adresów krypto w Kanadzie sprawiły, że w ostatnich dniach kursy kluczowych kryptowalut straciły blisko 10%. Pomimo tego nie brakowało pozytywnych informacji, które jednak nie wystarczyły, aby powstrzymać spadki.

W 7 tygodniu roku (14 – 20 lutego) pisaliśmy między innymi o ostrzeżeniu przed scentralizowanymi giełdami, bitcoinowej zbiórce na Konwój Wolności i rebrandingu binance’owego blockchaina. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Firma Intel471 wydała ostrzeżenie przed botami na Telegramie. Okazuje się, że już za około 300 USD miesięcznie oszuści mogą uzyskać dostęp do skutecznego narzędzia, dzięki któremu mogą łatwiej okradać nieświadomych użytkowników.

W związku z reakcją rządu na protesty w Kanadzie Jesse Powell ostrzega przed scentralizowanymi giełdami. Może to budzić duże obawy wśród użytkowników, szczególnie że Powell jest CEO jednej z popularniejszych tego typu giełd kryptowalut. Ostrzeżenie jest w pełni uzasadnione, ponieważ w Kanadzie zamrożono już ponad 120 adresów krypto.

Skoro więc nawet CEO scentralizowanej giełdy namawia do wypłacenia kryptowalut, warto przypomnieć, że najbezpieczniejszym sposobem przechowywania środków jest korzystanie z portfela sprzętowego. Z naszego poradnika dowiesz się, jak bezpiecznie przechowywać frazę odzyskiwania portfela sprzętowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem opisującym Front-running w Ethereum | Natura problemu, propozycje rozwiązań. Co ciekawe problem został opisany przez jednego z użytkowników serwisu Reddit już w 2014 r.

Co dalej z kursem BTC?

Na początku tygodnia odnotowano nowy rekord hash rate Bitcoina. W szczytowym momencie udało się uzyskać ponad 248 milionów terahaszy na sekundę.

PlanB przewiduje 100 000 USD za BTC w 2023, więc zwolennicy jego modelu powinni uzbroić się w cierpliwość.

Bitcoinowa Zbiórka na Konwój wolności osiągnęła prawie milion dolarów i zdenerwowała rządzących do tego stopnia, że zaczęli żądać od scentralizowanych giełd blokowania wskazanych kont.

Tanie certyfikaty strukturyzowane (ETP) zabezpieczone BTC od Fidelity są już dostępne na giełdach Deutsche Boerse i Frankfurt Stock Exchange.

Tom Lee z Fundstrat Global Advisors przepowiada BTC za 200 000 USD dzięki baby boomers. Problem w tym, że trzeba ich najpierw przekonać do zainwestowania w krypto.

Już niedługo w Kolorado zapłacą podatki bitcoinem i ethereum. Pojawiają się również opinie, że Kolorado stworzy własny token.

Rosnące zainteresowanie BTC widać między innymi po tym, że już nawet polski Urząd Skarbowy sprzedaje Bitcoiny. W dodatku cena wywoławcza będzie niższa niż szacunkowa wartość rynkowa.

System Rezerwy Federalnej powinien kupować Bitcoiny. Takiego zdania jest Senator Cynthia Lummis, która już od dłuższego czasu ma w swoim portfelu cyfrowe aktywa.

Rynek altcoinów w pigułce

Wyjątkowo niskie opłaty na Ethereum sprawiły, że korzystanie z rozwiązań zbudowanych na jednym z najważniejszych blockchainów znowu stało się opłacalne i to nawet przy mniejszych kwotach. W ciągu niecałego miesiąca średnia wysokość opłat transakcyjnych spadła o blisko 3/4.

Każdego dnia przybywa hodlerów CRO i to pomimo niedawnego włamania na konta blisko 400 użytkowników.

Kącik NFT i metaverse

Wielu użytkowników popularnej platformy umożliwiającej handel NFT uważa 30 milionów dolarów dla twórców LooksRare za nieuzasadnione. Twórcy uzyskali je dzięki stakingowi nieprzypisanych tokenów, więc żaden z użytkowników nie został okradziony.

W poszukiwaniu gemów

Poszukiwania trwają. 🙂

Warto wiedzieć

Jeżeli zastanawiasz się, jaka będzie przyszłość rynków w 2022 r., koniecznie sprawdź nasze ostatnie prognozy.

Szukasz bezpiecznej alternatywy dla kryptowalut? Koniecznie zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat złota: NBP planuje zakupić 100 ton złota, Turcja zamierza wprowadzić oszczędności w złocie dla swoich obywateli – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 07.02-13.02.2022.

Buffett porzuca Visę i Mastercard na rzecz Nubanku i kryptowalut. Słynny inwestor zamienił akcje związane z tradycyjnym systemem finansowym na inwestycję w fintechową usługę, która cieszy się dużą popularnością wśród zwolenników kryptowalut.

Popularny aktor Ryan Reynolds uważa, że kryptowaluty zyskują na znaczeniu, a firmy z branży wykonują świetną pracę. To sprawia, że inwestowanie w krypto jest coraz łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Czy wartość walut fiat spadnie do zera? Wiceprezes Berkshire Hathaway Charlie Munger nie ma co do tego wątpliwości. Na szczęście wydarzy się to dopiero za jakiś czas (a dokładniej w ciągu najbliższych 100 lat).

Czy To dobry moment na „Rynkową Euforię”? Sprawdzamy odczyt inflacyjny z gospodarki amerykańskiej.

Sequoia Capital uruchamia fundusz inwestujący w tokeny i na początek chce go zasilić kwotą pomiędzy 500 000 a 600 000 USD.

Popularny kantor FlyingAtom współpracuje z mistrzem szachowym Dawidem Czerw.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Graj aby zarabiać w Metaversie, dowiesz się, dlaczego blockchain w połączeniu z Metaverse i play to earn mogą stać się przyszłością gamingu.

Kryptowaluty na świecie

Singapurski DBS Bank chce wprowadzić handel kryptowalutami. Usługa jeszcze w tym roku ma zostać udostępniona klientom detalicznym.

Amerykański Super Bowl 2022 udowodnił, że kryptowaluty nie są walutami. Takiego zdania jest przewodniczący Senackiej Komisji ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich Sherrod Brown. Według niego, jeżeli kryptowaluty miałyby z czasem zastąpić popularne waluty, to nie potrzebowałyby reklamy.

Plany Bidena związane z kryptowalutami i CBDC mogą w przyszłości mocno namieszać i to nie tylko na amerykańskim rynku kryptowalut. W dodatku już w maju może nastąpić koniec handlu kryptowalutami dla urzędników FED.

Amerykańscy senatorowie przedstawili projekt, dzięki któremu może powstać stablecoin stanu Wyoming. Nie do końca jednak wiadomo… po co.

Ukraina zalegalizowała Bitcoina, co zdaniem niektórych obserwatorów rynku może być pierwszym krokiem do uznania BTC za prawny środek płatniczy. Na razie ułatwi to prowadzenie działalności firmom z branży kryptowalut. Chociaż jest to korzystna wiadomość dla rynku krypto, to nie wystarczyła, aby powstrzymać spadki kursów krypto w związku z coraz trudniejszą sytuacją na Ukrainie.

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut, a nowo utworzonym centrum eksperckim pokieruje Olga Goncharova.

Najpopularniejszy artykuł 7 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 7 tygodnia okazał się tekst: Binance odcina się od sieci BNB, który został wyświetlony ponad 22 000 razy.

Czy twoim zdaniem problemy na Ukrainie i w Kanadzie mogą przyczynić się do dalszych spadków na rynku kryptowalut?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

KryptoTydzien
Komentarze (0)
Dodaj komentarz