Binance odcina się od sieci BNB

Największa giełda kryptowalut Binance postanowiła przeprowadzić drobny rebranding swojej sieci Binance Smart Chain. Tym samym z nazwy blockchaina usunięto słowo Binance. Dodatkowo zmieni się nazwa tokena, który do tej pory funkcjonował jako Binance Coin (BNB).

Ten ruch może sugerować, że giełda nie chce być dłużej kojarzona z popularnym blockchainem.

Sieć BNB Chain

Sieć Binance Smart Chain powstała 1 września 2020 r. jako ulepszona wersja Binance Chain. Chociaż nowy blockchain został stworzony z zachowaniem cross-chainowej kompatybilności z Binance Chain, BSC wprowadziła możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Natywnym tokenem sieci był do tej pory Binance Coin (BNB).

W związku z tym, że Binance postanowił nieco odciąć się od swojej sieci, od teraz będzie ona funkcjonowała jako BNB Chain. Wspomniany token Binance Coin zmieni natomiast nazwę na Build and Build.

Dlaczego Binance zmienił nazwę blockchaina?

Zmiana nazwy sieci, która cieszy się dużą popularnością (wynikającej z niskich opłat, atrakcyjnego stakingu i dużej szybkości działania) może budzić obawy związane z jej przyszłością. Koordynator całego ekosystemu BNB Chain Samy Karim tłumaczy to jednak w następujący sposób: w ostatnich latach zdaliśmy sobie sprawę, że BNB ewoluowało w coś większego niż Binance i w rzeczywistości BNB oznacza Build and Build (a nie Binance Coin), o czym zresztą CZ tweetował już wcześniej.

„Over the years, we’ve realized that BNB has evolved into something beyond Binance and in fact, BNB means Build and Build (not Binance Coin), it’s something CZ has tweeted before”.

Nowa nazwa BNB Chain widoczna jest już na twitterowym koncie powiązanym z siecią (@BinanceChain).

Aktualny kurs Binance Coin (BNB), a właściwie Build and Build, wynosi 429,84 USD, co oznacza 7% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Prawdopodobnie nie jest to jednak efekt zmiany nazwy, tylko ogólnych nastrojów na rynku. Kurs BTC wzrósł o prawie 4%, a ETH o blisko 6%.

Zmiana nazwy jest o tyle ciekawa, że zaledwie tydzień temu informowaliśmy o zaskakującej inwestycji giełdy (szczegóły znajdziesz w artykule: Forbes w rękach Binance).

Komentarze