Forbes w rękach Binance

7 249

Największa scentralizowana giełda kryptowalut zainwestowała 200 milionów dolarów w amerykański magazyn Forbes.

Dzięki tej inwestycji Binance będzie jednym z dwóch największych właścicieli Forbesa.

200 milionów dolarów za Forbes

Pieniądze od giełdy Binance zostaną wykorzystane do zastąpienia połowy zobowiązań finansowych magazynu wobec inwestorów instytucjonalnych. Dodatkowo według niektórych źródeł Forbes dąży do połączenia się z notowaną na giełdzie spółką typu SPAC.

Co to jest Special Purpose Acquisition Company?

Spółki typu Special Purpose Acquisition Company (SPAC) działają już od wielu lat, ale w ostatnich czasie cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów. SPAC powstają z inicjatywy inwestorów, którzy chcą pozyskać kapitał w celu kupienia innych podmiotów. Tym, co wyróżnia je na tle innych rozwiązań, jest to, że osoby zainteresowane zainwestowaniem pieniędzy w SPAC nie wiedzą, na co dokładnie zostaną przeznaczone ich środki.

Giełda Binance przejmuje Forbesa

Informacja o zainwestowaniu przez Binance 200 milionów dolarów w magazyn z ponad 100-letnią historią pochodzi od CNBC. Warto zwrócić uwagę, że CEO giełdy to według Bloomberga najbogatszy człowiek w branży aktywów cyfrowych. Można więc założyć, że giełda będzie chciała wykorzystać swoją pozycję do zwiększenia zainteresowania kryptowalutami i technologią blockchain wśród czytelników.

Czy Forbes dołączy do Time i zacznie edukować na temat kryptowalut?

Jeżeli chodzi o tego typu działania, to warto wspomnieć o ruchach tygodnika Time. Już w kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy, że magazyn TIME zachowa BTC w swoim bilansie, natomiast we wrześniu można było zaobserwować ogromne zainteresowanie kolekcją NFT TIMEPiece. W przypadku tej kolekcji posiadacze tokenów zyskali dożywotni dostęp do treści publikowanych na stronie tygodnika. Pod koniec ubiegłego roku Time nawiązał współpracę z firmą inwestycyjną Galaxy Digital. Pozwoliło to stworzyć specjalny newsletter, dzięki któremu magazyn Time będzie edukował w temacie metawersum.

Co sądzisz o zainwestowaniu 200 milionów dolarów w Forbesa? Czy można to traktować jako potwierdzenie, że kryptowaluty nieprzerwanie zyskują na znaczeniu w świecie finansów?

Komentarze