Magazyn TIME zachowa BTC w swoim bilansie

1 612

Magazyn TIME nawiązał współpracę z Grayscale. Niebawem redakcja jednego z najbardziej kultowych magazynów przygotuje serię filmów edukacyjnych o kryptowalutach.

Partnerstwo ogłosił wczoraj dyrektor generalny Grayscale, Michael Sonnenshein. Ujawnił, że honorarium za wykonanie przedmiotu partnerstwa dla TIME i jego prezesa, Keitha Grossmana, zostanie przyznane w bitcoinach.

Redakcja TIME nie zamierza konwertować bitcoinów, które otrzyma w ramach rozliczenia, na FIAT i będzie przechowywać aktywa cyfrowe w swoim bilansie. Jak dotąd nie ujawniono dalszych szczegółów w sprawie partnerstwa.

TIME jest ostatnio bardzo aktywne w przestrzeni kryptowalut

Pierwsze wydanie magazynu TIME ujrzało światło dzienne 3 marca 1923 r.W marcu TIME zarobił na manii NFT, wypuszczając zestaw tokenizowanych okładek magazynów na NFT Marketplace SuperRare. NFT „TIME Space Exploration – 19 stycznia 1959” uzyskał 30 marca wycenę w wysokości 135 ETH o wartości prawie 250 000 USD.

Niedawno na LinkedIn redakcja ujawniła też informację, że poszukuje kandydatów na stanowisko Dyrektora Finansowego. Jednym ze wskazanych wymagań było obeznanie w kwestii kryptowalut.

„Branża medialna przechodzi szybką ewolucję. TIME poszukuje Dyrektora Finansowego, który może pomóc pokierować jej transformacją” napisano w ogłoszeniu.

Według Bitcointreasuries.com, TIME stanie się 33 firmą notowaną na giełdzie, która będzie przechowywać Bitcoin w swoim bilansie. TIME dołącza do czołowych amerykańskich firm, takich jak chociażby Microstrategy – która od sierpnia 2020 r. zainwestowałya w BTC miliardy dolarów, Square – która kupiła 4709 BTC w październiku oraz Tesli – która kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów w styczniu tego roku. Międzynarodowa korporacja inwestycyjna Blackrock również zaczęła czerpać zyski z kryptowalut, zarabiając w lutym ponad 360 000 dolarów z longów na kontraktach terminowych na BTC.

Partnerstwo Grayscale i TIME oznacza kolaborację światowego giganta mainstreamu i świata kryptowalut. Grayscale zostało założone w 2013 roku i zarządza aktywami kryptograficznymi o wartości 46 miliardów dolarów, w tym około 3% całkowitej podaży bitcoinów w obiegu.

Może Cię zainteresować:

Komentarze