TIME wystawia na aukcję 3 kultowe okładki (jako NFT!)

Magazyn TIME angażuje się w ruch sztuki cyfrowej, wystawiając na aukcjach trzy tokeny niewymienialne (NFT), inspirowane niektórymi z jego najbardziej kultowych okładek ostatnich dziesięcioleci.

Redakcja amerykańskiego, kultowego magazynu ogłosiła dzisiaj, że wspomniane trzy NFT będą wystawione na sprzedaż do 24 marca zarówno pojedynczo, jak i jako kolekcja na SuperRare, cyfrowej platformie handlu sztuką. Kolekcja opiera się na temacie „Is _ dead?”, która odnosi się do serii prowokacyjnych okładek inspirowanych oryginalną wersją z 8 kwietnia 1966 roku „Is God Dead?” Jak zauważa TIME, była to pierwsza okładka w historii magazynu, która zawierała wyłącznie typografię – bez zdjęcia.

Na SuperRare są już dostępne NFT „Is God Dead?” , jak również token okładki TIME z 3 kwietnia 2017 r. „Is Truth Dead?” oraz okładka, która ozdobi wydanie z 29 marca / 5 kwietnia „Is Fiat Dead?”

TIME: Is Fiat Dead?

Pytanie „Czy Fiat jest martwy?” odnosi się do błyskawicznego spadku siły nabywczej walut kontrolowanych przez rząd, takich jak dolar amerykański. Jak zauważył TIME, kryptowaluta, taka jak bitcoin (BTC), kwestionuje współczesne normy monetarne poprzez swoją stałą podaż i przejrzystą politykę pieniężną.

„Podoba mi się pomysł, że jego znaczenie nie jest jasne dla zwykłego widza – podobnie jak szalony, lukratywny świat NFT” – skomentował dyrektor kreatywny TIME D.W. Pine, który zaprojektował nadchodzącą okładkę „Is Fiat Dead?”.

Popularność rynku NFT wzrosła w ciągu ostatniego roku znacząco. W samym 2020 roku sprzedaż na tym rynku osiągnęła czterokrotny wzrost. Swoje spojrzenia w stronę NFT kieruje spore grono zainteresowanych. Tylko w zeszłym tygodniu, platforma NFT OpenSea zebrała 23 miliony dolarów w ramach serii A, której przewodził Andreessen Horowitz, Mark Cuban, Tim Ferriss i Naval Ravikant.

Może Cię zainteresować:

Komentarze