NYSE wypuściła NFT upamiętniające pierwsze trejdy znanych spółek

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) dołączyła do pociągu o nazwie NFT, wypuszczając tokeny niewymienialne upamiętniające pierwsze transakcje akcjami kilku znanych, amerykańskich firm. Jest jednak pewien problem…

NFT na NYSE | „Ten pierwszy trejd zdarza się tylko jeden raz”

W ogłoszeniu z 12 kwietnia prezes NYSE, Stacey Cunningham, opisała NFT jako „nowy, zabawny sposób na uczczenie chwili” pierwszej transakcji poszczególnych firm w obrocie na nowojorskiej giełdzie.

Pierwsze sześć NFT dotyczących pierwszych trejdów na NYSE dotyczy Spotify, Snowflake, Unity, DoorDash, Roblox i Coupang. Cunningham potwierdziła, że z czasem„pojawi się znacznie więcej NYSE NFT”.

źródło: tutaj

Pierwsze NFT są już notowane na rynku Crypto.com. Tokeny zawierają 10-sekundowy klip wideo przedstawiający informacje o pierwszej transakcji danej firmy na parkiecie NYSE- w tym jej godzinę, datę i cenę.

NFT pierwszego trejdu Spotify na NYSE; źródło: tutaj

Mieszane odczucia społeczności

Ogłoszenie NYSE spotkało się z mieszaną reakcją w mediach społecznościowych. Użytkownik Twittera o nicku „Aaron” stwierdził, że po przeczytaniu wiadomości „musiał sprawdzić kalendarz, aby upewnić się, że nie jest to 1 kwietnia”.

Inny komentator o pseudonimie „Bit Lord” był – w wyrażeniu swojej opinii – znacznie mniej „dyplomatyczny”:

Alex Gausman, założyciel platformy do frakcjonowania tokenów NFT, NFTX, zauważył, że nie może znaleźć adresu umowy dla tokenów NYSE: „To najmniej fajna / artystyczna rzecz w historii. Po prostu kup akcje”.

Mania NFT trwa

Pod NFT od NYSE nie widnieją jeszcze żadne oferty. Podobne tokeny wydane przez konkurencyjne publikacje, w tym Forbes, Time i New York Times, sprzedały się jednak w tym roku za setki tysięcy dolarów.

Pierwszy NFT magazynu Forbes z najnowszą okładką dla właścicieli giełdy Gemini – bliźniaków Winklevoss, sprzedał się 8 kwietnia tego roku za 333 333 dolarów. Times Magazine opublikował do tej pory dziewięć NFT, z których każdy został wyceniony na kwoty od 100 000 do 250 000 USD.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze