DBS Bank chce wprowadzić handel kryptowalutami

997

Singapurski bank DBS może jeszcze w tym roku wprowadzić usługę handlu kryptowalutami, z której będą mogli korzystać klienci detaliczni. Taką informację przekazał CEO banku Piyush Gupta.

Zapewnienie detalistom dostępu do kryptowalut pozwoli bankowi dotrzeć do nowych użytkowników. Handel aktywami cyfrowymi dla klientów instytucjonalnych został wprowadzony już w ubiegłym roku.

Bankowa platforma krypto dla klientów detalicznych

Pytania o uruchomienie platformy dla detalistów padły podczas dzisiejszego omawiania wyników za ostatni kwartał ubiegłego roku. CEO DBS Bank Piyush Gupta przyznał, że chociaż wciąż jest wiele do zrobienia w tej kwestii, to prawdopodobnie usługa zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Dodał również, że bank oficjalnie rozpoczyna wstępne prace nad rozszerzeniem usługi poza obecną bazę inwestorów, którą tworzą inwestorzy akredytowani.

„We are starting the initial work to expand it beyond the current investor base (of accredited investors)”.

Łatwiejszy handel kryptowalutami

W najbliższych miesiącach bank chce się skupić nad uproszczeniem panelu do handlu aktywami cyfrowymi, ponieważ obecnie klienci zainteresowani zakupem kryptowalut muszą skorzystać z kontaktu telefonicznego. Docelowo handel ma być dostępny online, dzięki czemu inwestorzy nie będą musieli korzystać z pomocy pracowników banku.

Czy warto korzystać z oferty DBS Bank?

Składanie zleceń zakupu lub sprzedaży aktywów cyfrowych drogą telefoniczną oraz brak pewności, że kiedykolwiek będzie można przesłać posiadane kryptowaluty na własny portfel to największe wady kryptowalutowej oferty singapurskiego banku. Dla osób, które handlują sporadycznie, ważniejsze może być jednak to, że nie muszą rejestrować się na giełdach, tylko wszystko mogą załatwić w obrębie konta bankowego. To natomiast mogłoby przyśpieszyć adopcję wśród osób, które mają tradycyjne podejście do inwestowania.

Zainteresowanie kryptowalutami ze strony banków nieprzerwanie rośnie. Na początku roku informowaliśmy, że włoski bank umożliwi klientom kupno i sprzedaż bitcoina. Wcześniej natomiast podobną usługę zapowiedział niemiecki bank Sparkasse, który chce wprowadzić zakup Bitcoinów bezpośrednio z konta bankowego.

Co sądzisz o handlowaniu kryptowalutami w ramach usługi bankowej? Czy chciałbyś móc kupować BTC i ETH ze swojego dotychczasowego konta?

Komentarze