Zakup Bitcoinów bezpośrednio z konta bankowego

8 011

Niemiecki bank Sparkasse chce wprowadzić coś, co jeszcze kilka lat temu byłoby postrzegane jako nierealne do spełnienia marzenia największych entuzjastów Bitcoina.

Chodzi o możliwość kupowania BTC bezpośrednio z rachunku bieżącego, co dla wielu osób oznaczałoby wyeliminowanie większości przeszkód stojących na drodze do inwestowania w kryptowaluty.

Kryptowaluty dostępne w bankach Sparkasse

Na razie projekt pilotażowy musi jeszcze zostać zatwierdzony przez komisję, która ostateczną decyzję wyda na początku przyszłego roku. Rozszerzenie oferty Sparkasse o możliwość łatwego inwestowania w kryptowaluty wiąże się między innymi z koniecznością opracowania nowego portfela kryptowalutowego, co ma przełożyć się na bezpieczne przechowywanie cyfrowych środków.

Według rzecznika Niemieckiego Stowarzyszenia Banków Oszczędnościowych takie działania są potrzebne, ponieważ coraz więcej klientów interesuje się kryptowalutami. Już teraz nawet jeden na dziesięciu klientów posiada lub miał w przeszłości kryptowaluty. W związku z tym Sparkasse musi dostosować swoją ofertę, aby odpowiadała potrzebom klientów.

„More and more consumers are interested in crypto-assets. One in ten customers of the German Savings Banks states he/she owns or has owned crypto-assets. Considering their expectations, the Savings Banks Finance Group has to look into crypto-assets, too”.

Które banki oszczędnościowe wprowadzą kryptowalutowe zakupy?

Sieć Sparkasse tworzy obecnie 370 banków oszczędnościowych. Każdy z nich będzie musiał określić, czy w najbliższym czasie będzie chciał wprowadzić możliwość inwestowania w BTC i ETH. Część placówek już teraz wyraziła zainteresowanie rozszerzeniem oferty, natomiast inne najprawdopodobniej wstrzymają się z tym i będą obserwowały sytuację. Nie ma natomiast wątpliwości, że wprowadzenie kryptowalut do oferty banku, który ma około 50 milionów klientów, będzie kolejnym przełomowym wydarzeniem dla całej branży.

Nie ma w tym jednak niczego niezwykłego, szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na takie rozwiązania jak Przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase czy Crypto Life | Karta debetowa dla użytkowników kryptowalut od Ledger. Jeżeli banki nie zaczną interesować się kryptowalutami, to mogą bezpowrotnie stracić wielu klientów.

Co sądzisz o przechowywaniu kryptowalut w banku? Czy chciałbyś korzystać z takiego rozwiązania?

Komentarze