Crypto Life | Karta debetowa dla użytkowników kryptowalut od Ledger

3 933

Pierwszego dnia odbywającej się w Paryżu konferencji Ledger Op3n usłyszeliśmy, że znany producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych wypuści niebawem na rynek własną kartę debetową.

Czym będzie Crypto Life?

Wiodący dostawca portfeli sprzętowych przedstawił dziś plan wdrożenia na rynek nowej karty debetowej, która umożliwi użytkownikom kupowanie towarów i usług za pomocą aktywów cyfrowych. Karta będzie połączona z aplikacją Ledger Live, która umożliwia użytkownikom portfeli firmy kupowanie, zamianę i staking. Karta CL ma obsługiwać kilka kryptowalut, w tym bitcoin (BTC), ether (ETH), jak również stablecoiny USD Coin (USDC) i Tether (USDT).

Posiadacze karty mają mieć możliwość natychmiastowej konwersji kryptowalut na waluty fiducjarne nie tylko w celu wydawania środków, ale także uzyskania linii kredytowej, z wykorzystaniem posiadanych w portfelu kryptowalut jako zabezpieczenia.

Ta ostatnia opcja ma dać posiadaczom karty możliwość korzystania z karty debetowej bez konieczności sprzedaży aktywów cyfrowych zaparkowanych w portfelu. Użytkownicy mogą również wybrać, jaki procent swoich dochodów chcą zamienić na BTC i ETH.

Z informacji ujawnionych na konferencji wynika, ze Karta CL ma zostać wprowadzona na rynek w pierwszym kwartale 2022 r. W pierwszej kolejności będą mogli skorzystać z niej użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. W drugim kwartale firma planuje rozpocząć obsługę klientów ze Stanów Zjednoczonych.

Ledger zyskał wsparcie ze strony Coinbase

W ramach tej samej konferencji, giełda Coinbase ogłosiła, że zacznie wspierać obsługę kryptowalutowych portfeli sprzętowych, zaczynając od Ledger.

Użytkownicy rozszerzenia przeglądarki Coinbase Wallet będą mogli łączyć swoje portfele sprzętowe Ledger, zachowując samodzielność i pełną kontrolę nad swoimi zasobami.

Partnerstwo będzie wdrażane etapami, począwszy od pierwszego kwartału 2022 r. W dalszej kolejności, portfele sprzętowe Ledger obsługiwać zacznie również aplikacja mobilna Coinbase.

Max Branzburg, wiceprezes ds. produktu w Coinbase, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się kolejnymi informacjami o tym, jak sprawić, by Coinbase Wallet był najbezpieczniejszym sposobem uczestnictwa w Web3”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze