MasterCard ogłosił wsparcie dla kryptowalut

MasterCard ogłosił plany wsparcia dla kryptowalut w 2021 r. W bazie giganta płatności znajduje się blisko pół miliarda użytkowników i ponad 30 milionów sprzedawców.

Firma uważa, że ​​może to skierować oczy handlowców na nowych klientów i zbudować lojalność z już istniejącymi. MasterCard dostrzega, że wielu klientów już migruje w kierunku zasobów cyfrowych zostawiając w tyle tradycyjne opcje oparte o pieniądz fiducjarny:

„Chodzi o wybór. MasterCard nie jest tutaj, aby polecać rozpoczęcie korzystania z kryptowalut. Ale jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, sprzedawcom i firmom przenoszenie wartości cyfrowej ”.

Cztery kryteria MasterCard

Globalny gigant płatniczy zaznaczył, że planuje obsługiwać stablecoiny ze względu na ich „niezawodność i bezpieczeństwo”. Nie podał jednak nazwy jakichkolwiek konkretnych kryptowalut, które zamierzałby zintegrować w ramach swojej sieci.

Firma określiła jednak cztery podstawowe kryteria, według których będzie oceniać potencjalne aktywa do integracji. Będą to: solidną ochronę konsumentów, w tym prywatność i bezpieczeństwo, ścisła zgodność z KYC, przestrzeganie lokalnych przepisów i regulacji oraz stabilność jako środek płatniczy.

„Zasoby cyfrowe stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności”

Firma MasterCard podkreśliła również, że „aktywnie współpracuje z kilkoma głównymi bankami centralnymi na całym świecie”, aby wspierać inicjatywy banków centralnych w zakresie CBDC.

W zeszłym roku firma udostępniła „wirtualny sandbox”, aby zademonstrować, w jaki sposób można wykorzystać CBDC do rozliczania zakupów konsumenckich za pomocą infrastruktury MasterCard.

W oświadczeniu MasterCard odnotowano również rosnące zapotrzebowanie na zasoby cyfrowe wśród jej klientów. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, że coraz więcej użytkowników kupuje aktywa kryptowalutowe za pomocą kart MasterCard.

„Zasoby cyfrowe stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności” – podsumował MasterCard.

„Jesteśmy tutaj, aby umożliwić klientom, sprzedawcom i biznesom przenoszenie wartości cyfrowej – tradycyjnej lub kryptowalutowej – w dowolny sposób. To powinien być Twój wybór, to Twoje pieniądze”.

Masowo w stronę mainstreamu

Firma MasterCard poświęciła już znaczne zasoby na badanie technologii rozproszonych rejestrów. Posiada obecnie 89 blockchainowych patentów. Kolejne 285 wniosków jest w toku procesowania.

Dostawca płatności od jakiegoś czasu zajmuje się płatnościami kryptowalutowymi, współpracując z Wirex i BitPay w celu tworzenia kart kryptograficznych. Żadne kryptowaluty nie były jednak, jak dotąd, przedmiotem transferu przez sieć.

Ogłoszenie MasterCard jest najnowszym z serii dotyczącej kryptowalut, które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku tygodni. W tym tygodniu Tesla ogłosiła zakup 1,5 miliarda dolarów w bitcoin dodając, że wkrótce zamierza akceptować płatności w BTC za swoje produkty.

W zeszłym tygodniu PayPal ogłosił, że rozszerzy dostępność płatności kryptowalutowych do 26 milionów sprzedawców po tym, jak jego dotychczasowa oferta „przekroczyła oczekiwania”.

Może Cię zainteresować:

KryptowalutyMastercardVisa
Komentarze (0)
Dodaj komentarz