VISA integruje kryptowaluty ze swoją platformą płatności

3 102

VISA ogłosiła, że ​​waluty cyfrowe mogą pomóc w oferowaniu lepszych usług i rozszerzaniu sieci wspierających nowoczesne formy handlu i wymiany.

Visa Inc (NYSE: V) to renomowana firma obsługująca płatności. Jej celem jest dostarczanie klientom na całym świecie najlepszych wartości dla klientów indywidualnych. Jej usługom nie przeszkadzają różnice w walucie, kanale czy formie płatności. W ogromnym stopniu przyczynia się do zmiany sposobu przepływu pieniędzy na całym świecie. Gigant płatności ogłosił niedawno nowe partnerstwa badawcze wspierające innowacje technologiczne, również te w zakresie zasobów cyfrowych.

W niedawnym komunikacie firmy stwierdzono, że waluty cyfrowe pomagają im oferować lepsze usługi w zakresie rozbudowy sieci wspierających nowoczesne formy handlu i wymiany.

Szersza współpraca z sektorem kryptowalut

Ponad 25 usługodawców portfeli walutowych połączyło swoje usługi z VISA. Zapewniło to użytkownikom łatwy i niezawodny sposób płacenia cyfrową walutą za pomocą karty debetowej lub przedpłaconej karty kredytowej wszędzie tam, gdzie takie karty są akceptowane.

Świadczy to zapewne o innowacyjnej roli, jaką VISA może odegrać w tej branży. Przypomnijmy, że w ramach usług firmy mamy chociażby Visa Direct. To usługa, która pomaga konsumentom w łatwej zmianie walut cyfrowych i wysyłaniu za pośrednictwem ich platformy Visa. Jest jeszcze program Visa Fast Track, który pomaga fintechom i innym użytkownikom walut cyfrowych podjąć współpracę z siecią.

Według raportu zamieszczonego na stronie internetowej firmy, jej usługi sprawiły, że Visa stała się siecią pierwszego wyboru dla portfeli walut cyfrowych. Wśród usług, na które liczą konsumenci, znajdują się na pewno szybkie i łatwe przelewy oraz płatności przy użyciu walut cyfrowych na całym świecie.

Visa inwestuje w przestrzeń zasobów cyfrowych

VISA aktywnie inwestuje w sektorze cyfrowych walut. W 2019 roku zainwestowała w nastawioną na kwestie bezpieczeństwa firmę Anchorage. Zespół badawczy VISA opracował obiecujące innowacje, takie jak Zether i FlyClient. Aktualnie trwają prace nad nowymi systemami. Mają one poprawić skalowalność i zapewnić użytkownikom dostęp do sieci bez konieczności dostępu do Internetu.

„Główne obawy organów regulacyjnych dotyczące walut cyfrowych to ochrona praw konsumentów i niezawodność płatności. Aby rozwiązać te problemy, współpracujemy ramię w ramię z wiodącymi firmami i sektorem publicznym. Od ponad sześćdziesięciu lat Visa inwestuje w rozwój i utrzymanie niezawodnej globalnej sieci. Zapewnia ona niezawodne usługi swoim klientom i użytkownikom”.

Visa współpracowała też ze Światowym Forum Ekonomicznym. Prace dotyczyły zestawu zaleceń dla banków centralnych, które chcą stworzyć walutę cyfrową banku centralnego (CBDC).

W komunikacie czytamy, że zespoły badawcze cały czas pracują nad rozwijaniem coraz lepszych usług dla przestrzeni walut cyfrowych.

Co sądzicie o zwiększonej ekspozycji takich firm jak VISA, MasterCard czy PayPal na polu kryptowalut? Zachęcamy do dyskusji.


Może Cię zainteresować:

Komentarze