Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut

1 306

Pozarządowa organizacja Związek Banków Rosyjskich (ARB) otworzyła dział zajmujący się regulacjami kryptowalut.

Centrum eksperckim ds. kryptowalut pokieruje Olga Goncharova, która na co dzień pracuje jako dyrektor ds. relacji rządowych Binance w Rosji.

Giełda Binance dołącza do Związku Banków Rosyjskich

Pod koniec tygodnia ogłoszono, że największa giełda kryptowalut przystąpiła do Związku Banków Rosyjskich. Organizacja została założona w 1990 roku. Należy do niej ponad 300 banków i instytucji z branży finansów, co przekłada się na 90% całej infrastruktury finansowej kraju. Członkostwo Binance zostało już zatwierdzone przez radę i przyczyniło się do stworzenia dedykowanego centrum eksperckiego.

Centrum ekspercie zajmujące się kryptowalutami

Największym wyzwaniem dla centrum ma być w najbliższym czasie przeanalizowanie handlu aktywami cyfrowymi w Rosji w celu wydania opinii. Dodatkowo kierowane przez związaną z Binance Olgę Goncharovą centrum eksperckie ds. kryptowalut będzie musiało przygotować raport bazujący na doświadczeniu w pośrednictwie w międzynarodowym handlu aktywami cyfrowymi.

Z Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej do Binance

Powierzenie kierownictwa nad rosyjskim centrum eksperckim osobie z zewnątrz może wydawać się dziwnym posunięciem ze strony Związku Banków Rosyjskich. Wystarczy jednak prześledzić karierę Olgi Goncharovej, a wszystko stanie się jasne. Goncharova stanowisko dyrektora ds. relacji rządowych Binance w Rosji objęła w styczniu. Wcześniej natomiast pracowała dla… Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej.

Nic więc dziwnego, że prezes Związku Banków Rosyjskich Georgy Luntovsky określił ją jako dobrego kandydata do prowadzenia platformy, która pozwoli ekspertom prowadzić dyskusje na temat podejścia do regulacji i rozwoju cyfrowych aktywów finansowych.

„In our opinion, she is a good candidate to lead the platform where the expert community could discuss approaches to the regulation and development of digital financial assets”.

Nasz północny sąsiad od kilku tygodni mocno miesza na rynku kryptowalut. Najpierw pojawiły się obawy, że Rosja rozważa zbanowanie kryptowalut, co wywołało panikę wśród wielu inwestorów. Później jednak informowaliśmy, że Władimir Putin przeciwny zbanowaniu kryptowalut. Na szczęście jak poinformował dziennik Kommersant, rosyjscy inwestorzy stawiają na hodl. Nie muszą więc na razie przejmować się aktualną sytuacją rynku.

Komentarze