30 milionów dolarów dla twórców LooksRare

2 276

Zespół odpowiedzialny za stworzenie giełdy NFT LooksRare wypłacił sobie około 30 milionów dolarów w kryptowalutach.

Chociaż nie był to pieniądze należące do użytkowników giełdy i nikt nie został okradziony, to internauci nie kryją swojego niezadowolenia z takiego ruchu.

3 miliony dolarów na głowę

Członkowie zespołu LooksRare nie uważają, aby zrobili coś nieodpowiedniego. Co więcej, argumentują, że przez długi czas pracowali nad platformą bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. W związku z tym postanowili to sobie obić i przelać środki o wartości 30 milionów dolarów. Pieniądze mają zostać podzielone pomiędzy 10 osób, a więc każdy otrzyma blisko 3 miliony USD.

Zespół chciał jednak zachować anonimowość, w związku z czym najpierw wykorzystano miksery w celu zminimalizowania ryzyka namierzenia poszczególnych deweloperów.

Twórcy wyprowadzili 30 milionów dolarów

Sprawa jest o tyle wyjątkowa, że chociaż niezadowoleni użytkownicy zarzucają zespołowi kradzież pieniędzy, to tak naprawdę żaden dolar ze wspomnianych 30 milionów nie pochodzi z kradzieży.

Pieniądze uzyskano dzięki stakowaniu tokenów LooksRare (LOOKS), które użytkownicy otrzymują w ramach swego rodzaju rekompensaty za opłaty transakcyjne ponoszone przy nabywaniu i sprzedawaniu NFT. Zespół postanowił wykorzystać nieprzypisane tokeny, a dzięki usłudze stakingu udało się wygenerować WETH warte miliony dolarów. Część z tych pieniędzy została już wykorzystana do zakupu popularnych NFT. Wielu użytkowników LooksRare jest niezadowolonych szczególnie z tego, że twórcy platformy spieniężyli WETH, zamiast wykorzystać je do wykupu tokenów LOOKS.

Na LooksRare dostępne były kolekcje NFT, którymi nie można było handlować u konkurencji. Nawet po tym, jak poinformowano, że OpenSea wycofuje CryptoPunks V1, LR wciąż pozwalało na handel uszkodzonymi tokenami.

W chwili pisania artykułu LOOKS kosztuje 2,14 USD, co oznacza prawie 15% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin.

Co sądzisz o tej sprawie? Czy rzeczywiście użytkownicy platformy LooksRare mogą czuć się oszukani? A może twórcom platformy rzeczywiście należało się jakieś wynagrodzenie, a postępując w ten sposób zarobili miliony, nie narażając przy tym społeczności na straty?

Komentarze