System Rezerwy Federalnej powinien kupować Bitcoiny

994

Senator Cynthia Lummis uważa, że Fed powinien zacząć kupować Bitcoiny. Jako argument przemawiający za trzymaniem kryptowaluty w bilansie Stanów Zjednoczonych probitcoinowa senator wskazuje decentralizację.

Z czasem ma ona doprowadzić do upowszechnienia się Bitcoina.

Regulacje rynku kryptowalut

W obecnej sytuacji trzymanie kryptowalut w bilansie może wydawać się nieistotne, ale zdaniem Lummis sytuacja się zmieni w momencie, w którym zostaną wprowadzone ramy ustawowe i regulacyjne.

„Once there is a statutory and regulatory framework, that will make a lot of sense”.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na najnowsze plany Bidena związane z kryptowalutami, które dotyczą zarówno krypto, jak i cyfrowej waluty banku centralnego. Wynika z nich, że USA może wprowadzić regulacje szybciej, niż początkowo zakładano.

Decentralizacja Bitcoina to jego zaleta

Jak zauważa senator: fakt, że (Bitcoin) jest całkowicie zdecentralizowany, sprawi, że z czasem stanie się wszechobecny i uważam, że będzie to coś, co Fed powinien trzymać w swoim bilansie.

„The fact that [bitcoin] is completely decentralized, is going to make it over time more ubiquitous, and I think it’s going to be something that the Fed should hold on its balance sheet”.

Czy bank centralny rzeczywiście kupi BTC?

Na razie jednak nic nie wskazuje na to, aby System Rezerwy Federalnej był zainteresowany Bitcoinem. Potwierdził to Randal Quarles: z wielu powodów politycznych i ekonomicznych uważam, że najlepiej jest utrzymać obecny kierunek Fedu, co oznacza nastawienie na całkowicie skarbowy bilans.

„For a lot of political, economic reasons, I think that it’s best to keep the Fed’s balance sheet, which it isn’t currently, [but] it needs to move more in that direction — [that is] entirely treasuries”.

Przygoda z Bitcoinem

Senator Cynthia Lummis postrzegana jest jako jedna z najbardziej probitcoinowych osób ze świata polityki (zobacz również: Cynthia Lummis dziękuje bogu za Bitcoina). Teraz ujawniła, jak wyglądały jej pierwsze kroki na rynku kryptowalut.

W swojej poprzedniej pracy, w ramach obowiązków służbowych, musiała przyjrzeć się różnym aktywom. Niektóre z nich dawały szanse na zysk w krótkim terminie, a inne pozwalały przechowywać wartość. W ten sposób dowiedziała się o Bitcoinie. Co się natomiast tyczy pierwszej inwestycji w kryptowaluty, to wszystkiego nauczył ją zięć.

Komentarze