Cynthia Lummis dziękuje bogu za Bitcoina

2 490

Cynthia Lummis postrzega Bitcoina jako szansę na oszczędzanie wszędzie tam, gdzie zawiódł rząd.

Senator nawiązała do zwiększenia limitu zadłużenia przez amerykański rząd słowami, w których podziękowała bogu nie tylko za Bitcoina, ale również za inne waluty, które nie są tradycyjnymi pieniędzmi.

USA zwiększa limit zadłużenia

Swoimi przemyśleniami na temat kryptowalut Lummis podzieliła się podczas ogłoszenia zwiększenia limitu zadłużenia przez USA. Prezydent Joe Biden podpisał ustawę, dzięki której nowy limit wynosi aż 28,5 biliony dolarów.

Kto odpowiada za problem ogromnego zadłużenia USA?

Senator nie obwinia jednak o wszystkie problemy obecnie urzędującego prezydenta. Według niej do tej sytuacji przyczynili się rządzący z obu partii. Nie mieli oni planu na to, aby sensownie rozwiązać problem rosnącego zadłużenia. Senator podziękowała bogu za Bitcoin i inne waluty, które nie są fiatami. Jej zdaniem mogą pomóc w walce z nieodpowiedzialnością rządów (w tym również rządu USA).

„Time and again, presidents of both parties have run up the debt irresponsibly, with no plan to address it. So thank God for Bitcoin, and another non-fiat currency that transcends the irresponsibility of governments, including our own”.

Największa zaleta kryptowalut

Słynąca ze swojego prokryptowalutowego nastawienia Lummis (zobacz również: Senator Cynthia Lummis Kupiła Bitcoiny) poinformowała również, dlaczego tak naprawdę zaczęła interesować się Bitcoinem i innymi walutami cyfrowymi. Chodzi przede wszystkim o to, że nie są emitowane przez rząd, dzięki czemu nie mogą być wykorzystywane do spłaty zadłużenia powstałego w wyniku jego działań.

Kurs Bitcoina rośnie wraz ze wzrostem zadłużenia USA

Informacja o zwiększeniu zadłużenia pozytywnie wpłynęła na kurs Bitcoina. Aktualnie 1 BTC kosztuje 59 871 USD, a kilka godzin wcześniej kurs przez chwilę utrzymywał się powyżej 60 000 USD.

Popularny inwestor Pomp (@APompliano) skomentował to jednym zdaniem: nie mogą przestać drukować pieniędzy.

„They can’t stop printing money”.

Wiele osób ma również nadzieję, że niebawem zostanie ogłoszony ETF, co mogłoby przyczynić się do osiągnięcia nowego ATH. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Cena bitcoina idzie na rekord! ETF-y już w przyszłym tygodniu?

Komentarze