Senator Cynthia Lummis Kupiła Bitcoiny

3 543

Cynthia Lummis (znana jako najbardziej prokryptowalutowa senator w USA) poinformowała o zakupie BTC, do którego doszło w dniu 16 sierpnia bieżącego roku.

Chociaż senator ujawniła tę informację z opóźnieniem i przekroczyła 45-dniowy termin na zgłaszanie takich transakcji, to sama wiadomość nie jest raczej zaskakująca dla osób, które interesują się kryptowalutami.

Dlaczego Cynthia Lummis publicznie informuje o swoich inwestycjach?

Zgodnie z ustawą STOCK Act (Stop Trading on Congressional Knowledge Act), którą w 2012 roku podpisał prezydent Barack Obama, członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych (a także ich współpracownicy) nie mogą wykorzystywać poufnych informacji ekonomicznych dla osiągnięcia zysków.

Dodatkowo transakcje finansowe dokonywane przez członków Kongresu i innych pracowników muszą zostać zgłoszone w ciągu 45 dni. W tym przypadku doszło więc do opóźnienia, które rzecznik Lummis tłumaczy wystąpieniem błędu w przygotowanym wcześniej zgłoszeniu.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że do transakcji doszło zaledwie kilka dni po próbie wprowadzenia poprawki do ustawy, o której pisaliśmy w artykule: Senat USA przegłosował Infrastructure Bill. Senator Cynthia Lummis bezskutecznie próbowała wprowadzić zmianę korzystną dla firm odpowiedzialnych za portfele kryptowalut oraz górników.

Zakup BTC przez senator Lummis

Pomimo tego wiele osób informację o zakupie Bitcoinów za kwotę pomiędzy 50 001 a 100 000 USD przez popularną w środowisku zwolenników kryptowalut senator uważa za dobrą wiadomość, która potwierdza, że Cynthia Lummis rzeczywiście wierzy w to, co mówi. Plany zainwestowania w najstarszą kryptowalutę senator ogłosiła już w czerwcu, kiedy to zapowiedziała, że kupi BTC w przypadku wystąpienia dalszych spadków.

„I’m really excited about it because as soon as it drops a little more, I’m going to buy some more”.

O dotychczasowych działaniach Lummis przeczytasz w artykułach: Senator Cynthia Lummis stara się wpłynąć na zmianę podejścia do regulacji kryptowalut oraz Senator Lummis zaprasza górników do Wyoming.

Co sądzisz o ujawnionym zakupie BTC przez popularną senator (a także o drobnym opóźnieniu w poinformowaniu o transakcji)?

Komentarze