Krypto Tydzień: 27 grudnia – 2 stycznia 2021

3 141

Początek nowego roku za nami, jednak wciąż widać świąteczno-noworoczne spowolnienie. Jeżeli dopiero wracasz do świata inwestycji i chcesz sprawdzić, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich dniach, Krypto Tydzień będzie idealnym wyborem.

W 52 tygodniu roku (27 grudnia – 2 stycznia) pisaliśmy między innymi o fałszywym tokenie MASK, rekordowym roku dla BTC na Twitterze i wątpliwościach związanych z S2F. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Nawet ci użytkownicy, którzy dokładają wszelkich starań, aby w sposób bezpieczny przechowywać swoje kryptowaluty, są narażeni na ataki na portfele kryptowalutowe z wykorzystaniem aplikacji Telegram. Na szczęście nasz krótki poradnik pozwoli ci lepiej zabezpieczyć konto.

Pod koniec roku niektórzy inwestorzy stracili przez token MASK, który niestety nie ma nic wspólnego z popularnym portfelem (więcej informacji znajdziesz w artykule: Uwaga na fałszywy token Metamask). Błąd w kodzie sprawił, że osoby, które dokonały zakupu fałszywych tokenów, nie mogły ich później w żaden sposób sprzedać.

Prawie 24 miliardy dolarów były zagrożone przez krytyczną lukę Proof-of-Stake (PoS) w kontrakcie Genesis. Tym samym Polygon mógł stracić całą podaż MATIC, ale na szczęście wprowadzono niezbędną poprawkę.

Prezes UOKiK zarządził ponad 740 000 złotych kary za promowanie piramid finansowych wobec osób związanych z systemami FutureNet, FutureAdPro i NetLeaders.

Co dalej z kursem BTC?

Coraz częściej pojawiają się wątpliwości wobec popularnego modelu stock-to-flow, za który odpowiada PlanB. Sprawdź, czy S2F to kompletna porażka i próba wprowadzenia inwestorów w błąd? Pomimo tego meksykański miliarder znowu namawia do kupowania BTC. Ricardo Salinas Pliego dodaje również, że wszystkie fiaty to fałszywe pieniądze.

Coraz większą popularność najstarszej kryptowaluty widać między innymi po tym, że w 2021 r. o bitcoinie wspomniano w 100 milionach tweetów. Przekłada się to aż na 350% wzrost w porównaniu z 2020 r. Wkład w pobicie rekordu miał również portal BitHub, którego oficjalne konto dostępne jest pod adresem: https://twitter.com/BithubPl.

30 grudnia Firma MicroStrategy kupiła kolejne 1914 bitcoinów, na co wydała około 94 miliony dolarów. Jednocześnie rzecznik firmy odmówił komentarza na temat podobnych zakupów w 2022 roku.

Promowane przez Michaela Saylora hodlowanie z pewnością byłoby najlepszą opcją dla wielu inwestorów, szczególnie że wartość likwidacji bitcoinowych pozycji traderskich przekroczyła w tym roku 100 miliardów dolarów.

Rynek altcoinów w pigułce

Od ostatniego ATH na Ethereum minęły dopiero dwa miesiące, ale zdaniem wielu osób druga najpopularniejsza kryptowaluta może w niedalekiej przyszłości ponownie zaskoczyć niedowiarków. Warto więc zawczasu sprawdzić, co może być głównym katalizatorem wzrostu ceny ETH w przyszłym roku.

Avalanche i Terra w peletonie ekosystemów DeFi, co przekłada się na szybsze i tańsze transakcje związane nie tylko ze zdecentralizowanymi finansami, ale również z NFT. Omówienie walki Avalanche kontra Polkadot ułatwi ci wytypowanie zwycięzcy, który ma szansę wyprzedzić Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej.

Istotna wiadomość dla inwestorów, którzy nie są przekonani do BTC: dominacja Bitcoina spadła poniżej 40% | Czy to już sezon na alty?

Kącik NFT i metaverse

Metaverse cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jednak wciąż znajdujemy się w 1 etapie. Dowiedz się, jak może wyglądać droga w stronę Matrixa, czyli 4 stadia rozwoju metaverse. W końcu za jakiś czas cyfrowe światy mogą stać się nowym standardem Internetu.

Eminem dołącza do grona posiadaczy NFT z kolekcji BAYC i wydaje około 458 922 USD na cyfrową małpę.

Niedowartościowane tokeny metaverse według Coin Bureau to między innymi Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) i Decentraland (MANA).

W poszukiwaniu gemów

Sprawdź, w jakie projekty wierzy popularny inwestor Bennett: Scenariusze i potencjał wybić dla MATIC, DOT i VET.

Pojawiły się kolejne darmowe pieniądze z internetu. Zanim jednak odbierzesz airdrop tokenów GAS za transakcje na Ethereum, upewnij się, że będzie to opłacalne (przy obecnej cenie GAS wynoszącej 0,00008852 USD kosz transakcji niezbędnej do odebrania tokenów może przewyższyć ich wartość).

Zebrane przez nas topowe narzędzia do tradingu i analizy rynku bitcoina z pewnością pozwolą ci poprawić wyniki osiągane na rynku krypto.

Jeżeli zastanawiasz się nad tokenami zdecentralizowanych autonomicznych organizacji, sprawdź nasze zestawienie Top 3 DAO na koniec 2021 r. obejmujące Uniswap DAO, BitDAO i Lido Finance.

Warto wiedzieć

Według Larka Davisa w ciągu 5 lat liczba użytkowników kryptowalut wzrośnie z obecnych 200 milionów do miliarda (szczegóły znajdziesz w artykule: Kiedy osiągniemy masę krytyczną w kontekście adopcji kryptowalut).

Nowy rok dopiero się zaczyna, dlatego jest jeszcze czas, aby się odpowiednio przygotować do tego, co czeka branżę kryptowalut w 2022 roku. W naszym artykule znajdziesz przewidywania związane z zainteresowaniem ze strony banków oraz wzrostem aktywności związanych z DeFi i NFT. Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem Arcane Research: Krypto-prognozy na 2022 r., które dotyczą między innymi coraz większej przewagi BTC nad S&P 500; blockchainów, które mogą zostawić w tyle Ethereum i większym rozproszeniu hash rate.

W rozmowie z Lexem Friedmanem Człowiek Roku 2021 wypowiedział się na kilka ciekawych tematów (Elon Musk o twórcy Bitcoina, smart kontraktach i walucie Marsa). W skrócie: miliarder nie wie, kto stworzył Bitcoina, nie rozumie smart kontraktów na Ethereum i uważa, że o marsjańskiej walucie powinni w przyszłości pomyśleć jego ewentualni mieszkańcy, a nie osoby żyjące na Ziemi.

Pod koniec roku CEO Binance odpowiada na pytania internautów, a przede wszystkim nie obawia się o przyszłość scentralizowanych giełd.

Jeżeli interesuje cię szczegółowe podsumowanie ostatniego miesiąca 2021 r., koniecznie sięgnij po Ranking Kryptowalut Grudzień 2021 r. | Nie do końca niespełnione nadzieje.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy małe opóźnienie, ale za to teraz prezentujemy aż dwie odsłony popularnej serii. Pierwsza z nich Crypto Critic: Amerykański CBDC dotyczy zagrożonej pozycji USA jako hegemona gospodarczego świata, co wynika z braku gotowości na wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego. Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Blockchain narzędziem dla rządzących dowiesz się, w jaki sposób rządy mogą w przyszłości wykorzystywać technologię blockchain (wbrew pozorom nie chodzi wyłącznie o możliwość przeprowadzenia uczciwego głosowania).

Kryptowaluty na świecie

Według New Scientist już ponad 50 osób przekonało się o tym, że z portfeli Salwadorczyków znikają bitcoiny. Autorzy artykułu sugerują również, że oficjalne dane podawane przez rząd dotyczące dużego zainteresowania aplikacją mogą być mocno zawyżone.

Według Pompliano: W 2022 bitcoin może wejść w zaskakującą korelację związaną ze wskaźnikiem rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych.

Najpopularniejszy artykuł 52 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 52 tygodnia okazał się tekst: G.Celente: W 2022 r. świat czeka katastrofa finansowa, który został wyświetlony prawie 11 000 razy.

Udało ci się w ostatnich dniach trafić na coś ciekawego, co nie znalazło się w naszym zestawieniu? Jeżeli tak, zostaw komentarz. A korzystając z okazji: samych trafnych decyzji w nowym roku!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze