Airdrop tokenów GAS za transakcje na Ethereum

5 843

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o fałszywych tokenach związanych z długo wyczekiwanym airdropem MetaMask, a dzisiaj użytkownicy tego popularnego portfela mogą odebrać inny airdrop.

Tym razem chodzi o tokeny Gas DAO, które mogą odebrać osoby aktywnie korzystające z MetaMask (a dokładniej te, które przed 26 grudnia 2021 r. wydały na opłaty transakcyjne co najmniej 1559 USD). Problem w tym, że ze względu na wysokie opłaty odebranie airdropa jest dla wielu użytkowników nieopłacalne.

Czy warto odebrać airdrop Gas DAO?

W przeciwieństwie do wspomnianego fałszywego MASK, którego w żaden sposób nie da się sprzedać (więcej informacji znajdziesz w artykule: Uwaga na fałszywy token Metamask) token GAS można bez problemu wymienić między innymi na DEXach Uniswap i Sushiswap.

Aktualna cena Gas DAO (GAS) wynosi 0,00017694 USD, natomiast osoby uprawnione do odebrania airdropa mogą liczyć na kilkaset tysięcy GAS. Niestety, odebranie darmowych tokenów wiąże się z koniecznością opłacenia gazu na Ethereum. W momencie publikacji wysokość opłaty przekracza 50 USD, przez co odebranie airdropa dla wielu osób będzie nieopłacalne (nie można zapominać o konieczności poniesienia dodatkowych kosztów przy późniejszym wymienianiu GAS na ETH lub inną walutę).

Najlepiej jednak samemu sprawdzić, ile dokładnie GAS można odebrać. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami, a może się okazać, że przed nowym rokiem komuś wpadną kolejne darmowe pieniądze z internetu.

Jak sprawdzić, czy można odebrać tokeny GAS?

Wystarczy przejść na stronę gasdao.org i podpiąć portfel MetaMask, na którym robiło się najwięcej transakcji. Airdrop dostępny jest dla wszystkich osób, które przed 26 grudnia wydały przynajmniej 1559 USD na opłaty. Następnie warto pomnożyć dostępną do odebrania ilość tokenów przez aktualny kurs Gas DAO (GAS).

Airdrop na kilku kontach MetaMask

Jeżeli natomiast ktoś regularnie korzystał z kilku kont MetaMask, warto przełączyć portfel i sprawdzić każde z nich. Niektórzy internauci otrzymali po kilkaset dolarów, ale oczywiście wymagało to poniesienia bardzo dużych opłat transakcyjnych.

Czy udało ci się zarobić na tym airdropie?

Komentarze