Arcane Research: Krypto-prognozy na 2022 r.

Analitycy Arcane Research opublikowali raport o stanie branży aktywów cyfrowych na koniec 2021 r. Pokusili się również o pewne nader inspirujące prognozy na przyszły rok…

Chociaż raport z 28 grudnia skupia się w głównej mierze na bitcoinie (BTC) i ethereum (ETH), dotyczy także wielu innych kryto aktywów, zdecentralizowanych finansów (DeFi), meme coinów, tokenów niewymienialnych (NFT), rynku instrumentów pochodnych i wielu innych obszarów.

W 2022 r. bitcoin będzie zwiększał przewagę nad S&P 500

W raporcie zauważono, że do 2021 r. bitcoin przewyższał dotychczas indeks S&P 500. Kryptowaluta zyskała 73%, podczas gdy S&P 500 wzrósł w tym roku o 28%. Badacze z Arcane Research uważają, że ​​bitcoin będzie kontynuował ten trend również w przyszłym roku.

bitcoin s&p500
źródło: Arcane Research

„XRP i ADA wypadną z pierwszej dziesiątki aktywów cyfrowych”

Arcane zwróciło uwagę na ogromne zyski, jakie odnotował Binance Coin (BNB), osiągając w maju tego roku około 1600% wzrostu i zamykając 2021 r. wzrostem o blisko 1400%. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku BNB, jak również wzrost kapitalizacji rynkowej aktywów takich jak Solana i Terra analitycy przewidują, że Ripple (XRP) i Cardano (ADA) wypadną z pierwszej dziesiątki aktywów o największej kapitalizacji.

bnb ada xrp
źródło: Arcane Research

Alternatywne blockchainy warstwy pierwszej zostawią Ethereum w tyle

Podczas gdy ETH w tym roku osiągnęło lepsze wyniki niż BTC (notując wzrost w wymiarze 418% w stosunku do około 75% w przypadku BTC), inne blockchainy warstwy pierwszej radziły sobie lepiej niż ETH. Dla porównania, Terra Luna kończy rok ze wzrostem o ok 14 823%, a Fantom o 13 549%.

prognozy krypto 2022
źródło: Arcane Research

Tradycyjne firmy gamingowe będą coraz częściej korzystać z NFT

2021 r. został w dużej mierze zdefiniowany przez masową sprzedaż NFT. Gry oparte na blockchain, takie jak Splinterlands czy Alien Worlds, mają – według danych DappRadar – około 526 000 aktywnych użytkowników dziennie. Arcane Research przewiduje, że w 2022 roku tradycyjne marki gier będą eksplorować przestrzeń NFT w jeszcze większym stopniu.

Na giełdę wejdzie jeszcze więcej firm z branży kryptowalut

14 kwietnia tego roku na giełdę weszła firma zarządzająca największą amerykańską giełdą kryptowalut – Coinbase. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie 72 miliardy dolarów. Pięć największych spółek z sektora kryptowalut, które mają wejść w przyszłym roku na tradycyjne giełdowe parkiety, wycenia się na ponad 1 miliard dolarów. Arcane wierzy, że będzie ich o wiele więcej, a ich łączna wartość może przekroczyć 5 miliardów dolarów.

Ponad 1 mln BTC w ETF do końca 2022 r.

W 2021 r. uruchomiono kilka funduszy odnośnie kontraktów terminowych na Bitcoina (futures ETF). Obecnie posiadają one łącznie ekspozycję na około 846 309 BTC. Autorzy raportu Arcane Research twierdzą, że prawdziwy wzrost w tym względzie nastąpi dopiero w przyszłym roku.

ETF
źródło: Arcane Research

„Hash rate stanie się jeszcze bardziej rozproszony geograficznie”

Kiedy Chiny zakazały wydobywania bitcoinów, globalny hash rate sieci Bitcoin gwałtownie spadł, po czym niemal tak samo szybko powrócił do wcześniejszych wartości. Pod względem hash rate prym wiodą aktualnie Stany Zjednoczone, za nimi plasują się Kazachstan i Rosja. W raporcie Arcane czytamy, że już niebawem górnicy rozproszą się jeszcze bardziej, m. in. w regionach takich jak Ameryka Łacińska.

źródło: Arcane Research

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx