Meksykański miliarder znowu namawia do kupowania BTC

3 577

Życzenia noworoczne dotyczą zazwyczaj zdrowia, radości i spełnienia marzeń. Znany czytelnikom BitHub meksykański miliarder postanowił jednak wyłamać się z tego trendu.

W krótkim filmie zamieszczonym na Twitterze (@RicardoBSalinas) radzi, aby nie być zazdrosnym i żeby wierzyć w siebie… a przede wszystkim kupować Bitcoiny.

Pliego nie zmienia zdania w sprawie inwestowania w BTC

Już w czerwcu tego roku informowaliśmy, że Ricardo Salinas Pliego hodlerem BTC i zamierza je trzymać przez trzydzieści lat. Pod koniec listopada inwestor zaczął natomiast doradzać obserwującym go osobom, aby również zainwestowały pieniądze w najważniejszą kryptowalutę (Miliarder z Meksyku: „Kupujcie bitcoina. Teraz”).

Najnowsze nagranie zamieszczone na twitterowym koncie miliardera (Ricardo Salinas Pliego jest obecnie trzecią najbogatszą osobą w całym Meksyku) potwierdza jego wiarę w BTC. W dwuminutowym filmie nie tylko starał się zachęcić do kupowania Bitcoina, ale również do odejścia od tradycyjnych pieniędzy.

Jego konto (@RicardoBSalinas) obserwowane jest przez prawie 960 000 internautów, a świąteczno-noworoczne przesłanie zostało udostępnione przez 955 osób. Samo nagranie zostało wyświetlone ponad 136 000 razy.

Wszystkie fiaty to fałszywe pieniądze

Meksykański miliarder uważa, że wszystkie fiaty (jako przykład podaje przede wszystkim dolara i euro) są takie same i można je określić jako fałszywe pieniądze stworzone z papierowych kłamstw.

„Steer clear of fiat money. Whether it’s the Dollar, the Euro, or the Yen –it’s all the same. It’s fake money made of paper lies”.

Ricardo Salinas Pliego zwraca również uwagę na problem, który dotyczy obecnie praktycznie wszystkich osób na świecie (zobacz również: Inflacja znowu zaskoczyła ekonomistów, kolejny kraj decyduje się na sprowadzenie złota – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 29 listopada – 05 grudnia 2021). Według niego banki centralne produkują obecnie więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej.

„Central banks are producing more than ever”.

Co sądzisz o wskazówkach jednego z najbogatszych ludzi w całym Meksyku? Czy rzeczywiście wiara w siebie, nieokazywanie zazdrości i kupowanie BTC mogą okazać się w dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze