Ricardo Salinas Pliego hodlerem BTC

Jeden z najbogatszych ludzi w Meksyku uważa tradycyjne waluty za oszustwo i zamierza hodlować bitcoiny przez trzydzieści lat.

Zainteresowanie kryptowalutami miliarder chce wykorzystać również do rozszerzenia usług swojego banku. Jeżeli jego plany się powiodą, będzie to pierwszy bank w Meksyku akceptujący bitcoiny.

Jeden z najbogatszych ludzi w Meksyku

Miliarder Ricardo Salinas Pliego zajmuje trzecie miejsce na liście najbogatszych osób w Meksyku. Nie Jest tajemnicą, że od dłuższego czasu w jego portfelu znajdują się bitcoiny. Do podobnej inwestycji zachęca również innych. Inwestor podkreśla, że zalety bitcoina (globalne aktywo, ograniczona ilość) są wystarczające, aby można go było uznać za współczesne złoto. Co ciekawe nie ma dla niego znaczenia, czy jest to waluta w tradycyjnym rozumieniu.

Meksykański bank zainteresowany BTC

Kilka dni temu miliarder po raz kolejny wypowiadał się pozytywnie na temat BTC, a przy okazji uznał waluty fiat za oszustwo. Teraz natomiast ogłosił, że jego bank prowadzi prace nad tym, aby stać się pierwszą placówką finansową w Meksyku, która będzie otwarta na BTC. Należący do miliardera bank Banco Azteca powstał w 2002 roku. Swoje usługi oferuje nie tylko mieszkańcom Meksyku, ale również Panamy, Gwatemali, Peru i Salwadoru.

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony banku. Ricardo Salinas Pliego poinformował jedynie, że „rekomenduje korzystanie z bitcoina, oraz pracuje ze swoim bankiem nad tym, aby stać się pierwszym w Meksyku (bankiem) akceptującym BTC”. Przy okazji zachęcił do śledzenia jego konta na Twitterze w celu uzyskania dodatkowych informacji.

„Sure, I recommend the use of Bitcoin, and me and my bank are working to be the first bank in Mexico to accept Bitcoin, if you need more details or information follow me on my Twitter account.”

Oficjalne konto meksykańskiego miliardera dostępne jest pod adresem twitter.com/ricardobsalinas. Podobnie jak w przypadku wielu innych zwolenników najstarszej kryptowaluty, w opisie jego profilu znajduje się #Bitcoin.

Pieniądz fiducjarny to oszustwo

Wypowiedź miliardera na temat tego, że tradycyjne pieniądze są oszustwem, zacytowały największe portale finansowe. Oprócz stron związanych z kryptowalutami wspomniał o tym między innymi Forbes oraz Bloomberg.

Komentarze