Eminem dołącza do grona posiadaczy NFT z kolekcji BAYC

Popularny amerykański raper Marshall Bruce „Eminem” Mathers III dołączył do grona kolekcjonerów NFT. W dodatku od razu zaczął od jednej z najdroższych serii.

Za jeden z tokenów z kultowego Bored Ape Yacht Club Eminem zapłacił prawie pół miliona dolarów.

Bored Ape Yacht Club przyciąga celebrytów

Stworzona w 2021 roku kolekcja Bored Ape Yacht Club składa się z 10 000 niepowtarzalnych tokenów przedstawiających małpy. Różnią się one atrybutami, które wpływają na ich wartość (nakrycie głowy, okulary, kolczyk w uchu, papieros). Już w październiku informowaliśmy, że menadżer U2 i Madonny zajmie się promocją Bored Ape Yacht Club. Według niego twórców kolekcji (firmę Yuga Labs) można uznać za jednych z najlepiej zarabiających artystów w całym przemyśle rozrywkowym.

Małpa z Bored Ape Yacht Club w kolekcji Eminema

Transakcja o wartości 123,45 ETH (co w chwili pisania artykułu przekłada się na 458 922 USD) miała miejsce w czwartek. Eminem wybrał białą małpę z otwartymi oczami ubraną w złotą bluzę i ciemnozieloną czapkę z daszkiem.

Podobnie jak wielu innych właścicieli NFT z popularnych kolekcji, muzyk ustawił swoje NFT jako zdjęcie profilowe na Twitterze. Jeżeli więc chcesz zobaczyć NFT BAYC 9055 za prawie pół miliona dolarów w lepszej jakości, możesz zajrzeć na jego oficjalne konto (@Eminem).

Na temat transakcji wypowiedział się inwestor, do którego wcześniej należało wspomniane NFT:

Żyję w symulacji. Dziękuję Eminem za kupienie mojej małpy i dołączenie do klubu! Szaleństwo. Pozwól mi napisać słowa do twojego następnego utworu.

I’m living in a simulation.

Thank you @Eminem for buying my ape and joining the club!
Madness.

Let me write a lyric in your next single 🤣

Co ciekawe Eminem nie jest jedynym znanym raperem, który zdecydował się na taką inwestycję. Małpę z popularnej kolekcji jako awataru używa również Snoop Dogg (@SnoopDogg).

Chociaż oficjalne konto kolekcji Bored Ape Yacht Club (@BoredApeYC) zostało założone dopiero w kwietniu 2021 r., na Twitterze obserwuje je już ponad 422 tysiące osób.

Co sądzisz o tej inwestycji? Czy wydanie prawie pół miliona dolarów na token to dobra decyzja?

Komentarze