Menadżer U2 i Madonny zajmie się promocją Bored Ape Yacht Club

Guy Oseary (menadżer takich gwiazd jak U2, Red Hot Chilli Peppers i Madonna) podpisał umowę, w ramach której będzie reprezentował firmę Yuga Labs. Dzięki temu nawiązania do NFT z popularnej serii Bored Ape Yacht Club pojawią się w grach, filmach i muzyce.

Umowa pomiędzy Yuga Labs a jednym z najpopularniejszych menadżerów została podpisana kilka tygodni po tym, jak na podobny krok zdecydowała się firma Larva Labs, która ma na swoim koncie jedne z najdroższych NFT w historii (CryptoPunks).

Bored Ape Yacht Club zyskuje menadżera

Informacja o nawiązaniu współpracy została potwierdzona na twitterowym koncie Bored Ape Yacht Club (@BoredApeYC):

„Welcome to the club, @guyoseary ! ☠️🦍⛵️”

Guy Oseary przyznał, że chociaż kolekcja NFT Bored Ape Yacht Club odniosła ogromny sukces, to jednocześnie wciąż można wiele zrobić, aby zwiększyć rozpoznawalność marki. W dodatku o ile w społeczności kryptowalut wiele osób kojarzy serię BAYC, to nie każdy słyszał o stojącej za nią firmą Yuga Labs.

Oseary uważa, że twórcy Yuga to aktualnie jedni z najlepiej zarabiających artystów w całym przemyśle rozrywkowym.

„Many people still have not heard of Yuga, yet they are one of the highest-grossing talents of the year from any artform, including music and film”.

Popularna seria Bored Ape Yacht Club

Kolekcjonerzy cyfrowej sztuki chętnie inwestują w małpy z serii Bored Ape Yacht Club. Składa się na nią 10 000 różnych NFT, które początkowo można było kupić za około 200 dolarów za sztukę. Każdy z obrazków wyróżniał się losowym zestawem cech. Dzięki temu można określić, czy dane NFT jest unikalne, co wpływa na jego wartość. Wśród znanych osób, które zainwestowały w NFT Bored Ape Yacht Club, jest między innymi amerykański koszykarz Stephen Curry.

Ile kosztują popularne małpy?

Najniższa cena, jaką na platformie OpenSea trzeba aktualnie zapłacić za jeden NFT z tej serii, wynosi prawie 37 ETH, co przekłada się na 127 479 USD.

Komentarze