CEO Binance odpowiada na pytania internautów

3 072

Z okazji zakończenia roku 2021 CEO największej scentralizowanej giełdy Binance odniósł się do wybranych tweetów internautów.

Z udzielonych przez niego odpowiedzi wynika, że rynek krypto walut wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, a użytkownicy giełdy Binance mogą handlować zaledwie 600-700 różnymi kryptowalutami z puli sięgającej nawet 6 milionów.

Użytkownicy potrzebują scentralizowanych giełd

Chociaż zdecentralizowane giełdy nie są pozbawione wad (za największe można wskazać wysokie opłaty oraz wolne działanie), to jeżeli ktoś korzysta z nich w prawidłowy sposób, może cieszyć się dużym bezpieczeństwem i anonimowością (więcej informacji znajdziesz w artykule: Zdecentralizowane giełdy | ATH wolumenu).

Pomimo tych korzyści Changpeng „CZ” Zhao jest spokojny o przyszłość Binance. Według niego zarówno w 2022 roku, jak i w kolejnych latach inwestorzy wciąż będą chcieli korzystać ze scentralizowanych giełd:

W dzisiejszych czasach wciąż potrzebujemy scentralizowanych systemów do integracji z tradycyjnymi finansami, co jest niezbędne do przesyłania oraz wyciągania pieniędzy z rynku kryptowalut.

„Today, we still need the centralized systems to integrate with the traditional financial industry so that we can bring the money into and out of crypto”.

Zagrożenia, z którymi musi się zmierzyć rynek krypto

W przeciwieństwie do dyrektora generalnego giełdy Bittrex Global Stephena Stonberga, który już w połowie roku ogłosił kolejny etap adopcji kryptowalut, CEO Binance uważa, że wciąż jest to rodząca się branżą, której zagrażają ataki hakerów i różnego rodzaju oszustwa.

Jako przykład można podać token Squid Game, którego wartość w pewnym momencie wzrosła do 2 800 USD, a następnie spadła do 0,005 USD. Na tokenie zyskali jedynie jego twórcy, co opisywaliśmy w artykule oszuści od Squid Game wielorybami popularnego meme coina. Na początku listopada giełda Binance rozpoczęła własne śledztwo w tej sprawie.

6 milionów kryptowalut

Changpeng Zhao nawiązał również do budzącego wiele emocji procesu wprowadzania nowych projektów na giełdę Binance. Zauważył, że chociaż obecnie inwestorzy mogą handlować około 600 lub 700 różnymi kryptowalutami, to łącznie jest ich nawet 6 milionów. Dla porównania na CoinGecko można sprawdzić notowania około 12 135 różnych projektów.

Komentarze