Kolejny etap adopcji kryptowalut

6 016

Zdaniem dyrektora generalnego giełdy Bittrex Global Stephena Stonberga, zakończył się wczesny etap adopcji kryptowalut.

Za początek branży kryptowalutowej często uznaje się moment stworzenia Bitcoina. Od tego czasu wiele się zmieniło. W ciągu ostatnich lat to, czym początkowo interesowali się jedynie pasjonaci, przerodziło się w potężny przemysł, czego przykładem jest duża ilość kryptowalut oraz firm rozwijających technologię blockchain.

CEO Bittrex na temat adopcji kryptowalut

W wypowiedzi dla portalu Cointelegraph CEO Bittrex stwierdził, że branża kryptowalutowa ma już za sobą etap wczesnej adopcji:

„I think we’re already past the stage of crypto early adoption”.

Według Stephena Stonberga krypto przeniosło się już do mainstreamu. Potwierdza to zwiększony poziom adopcji w krajach rozwiniętych oraz rozwijających się. Bitcoin został uznany za legalny środek płatniczy w całym kraju, a na podobny krok mogą niedługo zdecydować się inne kraje.

„Crypto has now gone mainstream. We have double digit percentage adoption in both developed and developing countries. We even have Bitcoin adopted as legal tender in a country and many other countries considering adopting Bitcoin as legal tender”.

Chodzi w tym przypadku o Salwador, który jako pierwszy kraj na świecie uznał BTC za legalny środek płatniczy. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w artykułach z serii https://bithub.pl/tag/salwador/.

Stonberg nawiązał również do zmian, jakie zaszły na poziomie komercyjnym:

„At the commercial level we are also seeing big changes.”

Najlepszym przykładem jest niedawna zapowiedź, zgodnie z którą amerykańska sieć kin AMC ma zacząć od przyszłego roku przyjmować płatności za bilety w BTC. Opisywaliśmy to w artykule: Największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC.

W wypowiedzi dla serwisu internetowego pojawił się również wątek związany ze zwiększonym zainteresowaniem branżą kryptowalutową ze strony największych instytucji:

„Almost all major institutions have invested in cryptocurrencies or plan to invest in cryptocurrencies”.

Widać to między innymi po tym, że nawet co drugi duży bank ma ekspozycję na kryptowaluty.

Komentarze