Nawet co drugi duży bank ma ekspozycję na kryptowaluty

Według analizy rynku przygotowanej przez firmę Blockdata, ponad połowa największych banków na świecie ma ekspozycję na kryptowaluty i technologię blockchain.

To pokazuje, że największe banki (jeżeli chodzi o wartość zarządzanych przez nie aktywów) chętnie inwestują w firmy związane z krytpowalutami oraz wykorzystujące rozwiązania blockchain.

Zainteresowanie branżą kryptowalut ze strony największych banków

Firma Blockdata specjalizująca się w analizach związanych z rynkiem blockchain przyjrzała się 100 największym bankom. Okazało się, że nawet 55% z nich ma obecnie ekspozycję na kryptowaluty i blockchain. W tej grupie znajdują się zarówno inwestycje bezpośrednie (przykładem może być zakup kryptowalut przez bank), jak i pośrednie (inwestycja w firmę, która dostarcza rozwiązania związane z kryptowalutami).

Które banki najczęściej inwestują w blockchain?

Badania Blockdata pokazują, że największe zainteresowanie branżą kryptowalut wykazują tacy giganci bankowości jak Citigroup, Barclays (co ciekawe w lipcu ten sam Barclays zablokował przelewy na Binance), Goldman Sachs (Goldman Sachs i bitcoin. Szczególna zmiana optyki czy chwilowy romans z trendem?) oraz BNP Paribas (BNP Paribas | Musimy zrozumieć, jak będzie wyglądał świat nie tylko za pięć, ale za 10–20 lat). Wśród banków, które są mocno zainteresowanie technologią blockchain i kryptowalutami nie mogło oczywiście zabraknąć JPMorgan (JPMorgan, Goldman Sachs i UBS unwestują w ETP Polkadot (DOT)).

Czy banki zaczną przechowywać kryptowaluty swoich klientów?

Według informacji przekazanych przez Blockdata, kwoty inwestowane w startupy blockchain są obecnie dwukrotnie większe, niż w ubiegłym roku. Dodatkowo kluczowym zagadnieniem dla największych banków decydujących się na ekspozycję na kryptowaluty i blockchain jest przechowywanie cyfrowych walut.

Możliwe, że już niedługo deponowanie bitcoinów i innych kryptowalut w banku stanie się czymś popularnym. Chociaż wiele osób nie skorzysta z takiej możliwości ze względu na brak prywatności i konieczność przekazania kryptowalut bankom (tacy użytkownicy chętniej skorzystają z jednego z popularnych portfeli sprzętowych: Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut), dla osób nieobeznanych z technologią blockchain może to być dobre rozwiązanie. W ten sposób nie będą się musiały martwić o bezpieczeństwo swoich kryptowalut.

Komentarze