Oszuści od Squid Game wielorybami popularnego meme coina

11 268

Twórcy popularnego scamu, jakim wbrew nadziejom wielu inwestorów okazał się token Squid Game, prawdopodobnie zostali wielorybami SHIB.

Według osób związanych z twitterowym kontem @r_SHIBArmy ogromna ilość tokenów SHIB o wartości przekraczającej 125 milionów dolarów została przesłana na portfel związany z projektem Squid Game.

Zarabianie na oszukiwaniu

Wcześniej jednak środki przeszły przez kilka różnych portfeli, co prawdopodobnie miało pomóc oszustom w ukryciu źródła ich fortuny.

„Wormhole findings lol. Is the 3 trillion shib whale actually the squid game creators that scammed people. I followed the transactions it goes through so many wallets but the very first wallet it leave is a squid game wallet. Think we may have a manipulator. #SHIBArmy $SHIB”.

Wbrew pozorom nie jest to dobra wiadomość dla zwolenników meme coina, ponieważ oszuści, którzy wykorzystali skradzione kryptowaluty do tego, aby osiągnąć status wielorybów, mogą teraz manipulować rynkiem.

Token Squid Game

Chociaż prawie od samego początku pojawiały się wątpliwości co do tego, czy Squid Game to projekt, w który warto zainwestować pieniądze (niektórzy użytkownicy twierdzili, że nie mogą sprzedać posiadanych tokenów SQUID), to spektakularny wzrost kursu w połączeniu z dużą popularnością serialu, do którego nawiązali oszuści, przyciągnął wiele osób.

W tym przypadku zadziałało również FOMO, przez co coraz więcej osób kupowało token SHIB, nie poświęcając czasu na dokładne sprawdzenie projektu. W pewnym momencie SQUID kosztował nawet 2 800 USD (był to jednak fikcyjny zysk, ponieważ nie dało się go wymienić na inne tokeny), a niedługo później jego cena spadła do… 0,005 dolara.

O ile nieświadomi inwestorzy nie mogli w żaden sposób sprzedać swoich tokenów, to twórcy projektu ukryli w kodzie furtkę, dzięki której mogli wyprowadzić pieniądze.

Te, przynajmniej według @r_SHIBArmy zostały następnie wykorzystane do zakupu ogromnych ilości tokenów Shiba Inu.

Jak na razie zespół odpowiedzialny za SHIB nie wydał komentarza w sprawie tego, że na rynku pojawił się nowy wieloryb.

Co sądzisz o tej sprawie? Czy hodlerzy Shiba Inu rzeczywiście mogą obawiać się tego, że nieuczciwy wieloryb będzie próbował manipulować kursem?

Komentarze