Krypto Tydzień: 11 – 17 października 2021

3 092

Wiele osób ze zniecierpliwieniem wyczekuje nowego ATH na Bitcoinie, do którego brakuje zaledwie 6,5%. Jeżeli przez śledzenie wykresów nie miałeś ostatnio czasu, aby być na bieżąco z wiadomościami, poniżej znajdziesz podsumowanie tygodnia przygotowane w ramach naszej stałej serii Krypto Tydzień.

W 41 tygodniu roku (11 – 17 października) pisaliśmy między innymi o miliardzie dolarów na rozwój BSC, rosnącym długu USA i nowym zajęciu menadżera U2. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

W tym tygodniu nie było na szczęście większych problemów z bezpieczeństwem ani ataków na użytkowników kryptowalut. Miał jednak miejsce bitcoinowy flash crash na Bitstamp. Cena spadła do 51 000 USD.

Stablecoiny od wielu lat cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że pozwalają zabezpieczyć zyski uzyskane na rynku kryptowalut. W artykule Todd Kronenberg: Problem ze stablecoinami znajdziesz argumenty przemawiające za tym, że to, co obecnie nazywane jest stablecoinami, może za jakiś czas przestać istnieć. Dodatkowo Jamie Dimon nie ma pewności, czy będzie tylko 21 milionów bitcoinów i uważa, że najstarsza kryptowaluta nie ma wartości. Słowa dyrektora JP Morgan Chase można jednak wytłumaczyć brakiem zrozumienia tematu, zwłaszcza że od pierwszej negatywnej wypowiedzi Dimona na temat kryptowalut Bitcoin wzrósł o 7000%, a inwestycja w JP Morgan Chase wygenerowałaby w tym samym czasie 97% straty.

W artykule wieloryby również popełniają błędy, opisaliśmy działania inwestora, który sprzedał 1500 BTC po 56 000 dolarów, a dzień później zaczął je odkupować po wyższej cenie.

Co dalej z kursem BTC?

Analityk on-chain William Clemente podzielił się swoimi prognozami – Bitcoin do końca roku: byczo, ale należy oczekiwać ruchu korekcyjnego. Również miliarder Bill Miller podtrzymuje swoje stanowisko wobec Bitcoina i uważa je za cyfrowe złoto. Odnotowana na początku tygodnia cena BTC powyżej 57 500 USD szybko przeszła w 62 000 USD, przez co wielu inwestorów i analityków jeszcze mocniej zaczęło wierzyć w to, że zbliżamy się do nowego ATH (Bitcoin: „Szykujcie się na 100 000 USD”). Dzięki takim wiadomościom jak Valkyrie’s Bitcoin ETF wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

Wzrostom ceny BTC towarzyszy rosnący dług USA. Doszło nawet do tego, że Cynthia Lummis dziękuje bogu za Bitcoina w momencie, w którym prezydent Joe Biden wprowadza życie ponad stan | Dług USA osiągnie niebawem 30 bilionów dolarów.

Rynek altcoinów w pigułce

CEO Binance potwierdził stworzenie specjalnego funduszu, co przełoży się na miliard dolarów na rozwój Binance Smart Chain, a to pozytywnie wpłynęło na kurs BNB. W ostatnich dniach doszło do historycznego odwrócenia ról, bo po raz pierwszy to nie Chiny banują Bitcoina, ale Binance „banuje” chińskiego juana.

Jeżeli chodzi o Ethereum: Jest ryzyko, jest zabawa. Zdaniem analityków Santiment występujące obecnie sygnały mogą oznaczać problemy na drodze do nowego ATH.

Kącik NFT

Już za dwa dni zostanie ogłoszona data rozpoczęcia sprzedaży kolekcji BitColors NFT | Kolory jak żadne inne. Chodzi o 1000 ręcznie zrobionych NFT z kolorami, które zdaniem wielu analityków mogą przynieść wysoki zwrot z inwestycji. Kryptowaluty z psami w nazwie zazwyczaj nie oferują niczego innowacyjnego, ale jeden z popularnych meme tokenów ma szansę to zmienić. Więcej informacji znajdziesz w artykule: NFT od Shiba Inu, czyli weź psa na smycz.

Warto również zainteresować się tym, że Coinbase uruchomi własną platformę NFT. Niektórzy internauci podejrzewają, że osoby, które już teraz zapiszą się na listę oczekujących, będą mogły otrzymać darmowe NFT. Na stworzenie własnego rynku handlu cyfrową sztuką zdecydował się również jeden z najsłynniejszych domów aukcyjnych (Sotheby’s uruchomi własny rynek NFT).

Wykorzystanie blockchain i NFT w grach komputerowych może zdaniem wielu osób okazać się kolejnym istotnym trendem. Jeżeli tak będzie, nie skorzysta na tym platforma stworzona przez Gabe’a Newella. Okazuje się, że Steam nie chce kryptowalut w grach na swojej platformie. Epic Games przyjmie je z otwartymi ramionami.

Wątpliwości związanych z tym, że rynek NFT ma kluczowe znaczenie dla przemysłu rozrywkowego, nie ma natomiast Guy Oseary. Menadżer U2 i Madonny zajmie się promocją Bored Ape Yacht Club.

W poszukiwaniu gemów

W artykule Solana (SOL) kontra Algorand (ALGO) | Kto wygra wyścig? znajdziesz informacje o najważniejszych różnicach pomiędzy dwoma popularnymi projektami oraz analizę potencjału cenowego. Warto też pamiętać, że najczęściej najlepszą strategią jest po prostu „kupić i zapomnieć”. Zobacz, jakie okazje mogły uciec Ci sprzed nosa, na przykładzie popularnych obecnie projektów.

Warto wiedzieć

Pomimo niedawnej nagonki ze strony przedstawicieli władz, popularna aplikacja pozwalająca zarabiać odsetki od hodlowanych kryptowalut cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony użytkowników i inwestorów. Dzięki temu Celsius zebrał 400 milionów dolarów, które zostaną wykorzystane do zwiększenia zatrudnienia i stworzenia rozwiązań dla klientów instytucjonalnych. Warto dowiedzieć się, na czym polega tajemnica domeny wartej 420 ETH, którą sprzedano za około 1,5 miliona dolarów.

Elon Musk wielokrotnie wpływał na rynek kryptowalut, a jego tweety budziły skrajne emocje. Dla inwestorów, którzy kupują akcje jego firm, najważniejsze jest jednak to, że wartość bitcoinów Tesli wzrosła od chwili zakupu o 1 000 000 000 dolarów.

Osoby, które chcą mieć pewność, że nie przegapią nadchodzących usług i produktów, powinny zainteresować się zestawieniem DeFi 2.0 | Nowe trendy, o których będzie się mówić coraz częściej.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Ethereum 2.0 – piękna bajka czy mrzonka, dowiesz się, dlaczego długo wyczekiwana aktualizacja może nie przełożyć się na zainteresowanie ze strony inwestorów i deweloperów.

Najpopularniejszy artykuł 41 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 41 tygodnia okazał się tekst: Bitcoin: 31 000 000 000 dolarów w ciągu jednego dnia, który został wyświetlony prawie 40 000 razy.

Co sądzisz o obecnej sytuacji na rynku: czy rzeczywiście zbliżamy się do nowego ATH? Jeżeli tak, to która z wiadomości z ostatniego tygodnia mogła mieć największy wpływ na cenę i nastroje inwestorów?

Komentarze